فردا (اول اسفند ماه) با عبور سامانه بارشی به سمت شرق در شمال شرق کشور و به‌طور پراکنده در شمال خراسان جنوبی بارش برف و باران، وزش باد و کاهش دما پیش بینی می‌شود.

خروج سامانه بارشی از کشور/وزش باد شدید در جنوب شرق ایران

احد وظیفه افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی با ادامه فعالیت سامانه بارشی امروز(۳۰ بهمن ماه) همچنان در نیمه غربی کشور سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و به‌تدریج در بخش‌هایی از مرکز، شرق و شمال شرق ابرناکی، بارش برف و باران، وزش باد، در برخی مناطق رعد و برق و در مناطق و جاده‌های کوهستانی مه‌آلود پیش بینی می‌شود. انتظار می‌رود از بعد از ظهر امروز به تدریج از میزان ناپایداری در نیمه غربی کشور کاسته شود. امروز در جنوب شرق و شرق کشور وزش باد شدید و در برخی مناطق وقوع پدیده گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود همچنین در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب پدیده گرد و خاک قابل مشاهده است که به تدریج از شدت این پدیده کاسته می‌شود.

وی افزود: روز چهارشنبه (۲ اسفند ماه) با ورود سامانه بارشی جدید در غرب بخش‌هایی از شمال غرب، جنوب غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، افزایش ابر، بارش برف و باران و وزش باد قابل پیش بینی است. امروز و فردا (۳۰ بهمن و اول اسفند) مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و غرب تنگه هرمز به علت وزش باد شدید مواج و متلاطم خواهد بود.


وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت:

آسمان پایتخت فردا صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۴ و ۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. آسمان تهران چهارشنبه (۲ اسفندماه) نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی و در اواخر وقت افزایش ابر قابل پیش‌بینی است و بیشترین و کمترین دما در این روز به ۱۴ و ۵ درجه سانتیگراد می‌رسد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
«دویچ بان» آلمان، ایران را ترک می کند
شرکت ملی راه آهن آلمان (دویچ بان) اعلام کرد که به‌دلیل بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه تهران، ایران را ترک می‌کند


  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X