مراسم چهلم شهدای سانچی عصر روز گذشته با حضور خانواده های جانباختگان این حادثه در مسجد جامع شهرک غرب برگزار شد.

مراسم چهلم شهدای سانچی برگزار شد

مراسم چهلم شهدای سانچی امروز با حضور جمعی از خانواده‌های این شهدا، فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی، کردونی مشاور وزیر  تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جمعی از مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت ملی نفتکش، جمعی از اعضای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، سعیدی مدیر عامل سازمان بنادر و کشتیرانی، ناخدا رحمانی به نمایندگی از دریادار سیاری، قائمی سرپرست منابع انسانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، دلبری مدیر توزیع شرکت پخش، نژادعلی مدیر سامانه هوشمند شرکت پخش، فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

حجت‌الاسلام حائری‌زاده در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: خداوند مقرر کرده که این ۳۲نفر که ۳۰ نفر آنها ایرانی بودند در جایگاه خدمت رسانی به مردم قرار گیرند. آنها به حق، قهرمانان ملی کشورمان هستند و نه فقط متعلق به خانواده ها بلکه متعلق به ملت ایران بودند.

وی در ادامه با اشاره به خدمات شرکت ملی نفتکش در دوران ۸ سال دفاع مقدس گفت: در آن زمان کشور ما با تهدیدات زیادی مواجه بود و دشمنان قصد داشتند اقتصاد ایران را که مبتنی بر نفت و صادرات آن بود، متوقف کنند بنابراین بارها کشتی‌های نفتکش ایرانی مورد حمله قرار گرفت به گونه‌ای که ۱۵۱ شهید و 58 جانباز در دوران دفاع مقدس داشته است.

حائری با بیان اینکه حادثه نفتکش سانچی طی ۶۲ سال سابقه شرکت ملی نفتکش بی سابقه بوده و برای اولین بار رخ داده است تصریح کرد: این نفتکش در زمانی که فقط پنج روز به پایان ماموریتش باقی مانده بود دچار حادثه شد این دریانوردان به دنبال انجام وظیفه بودند و اکنون راهشان که خدمت به نظام بوده، ادامه دارد.

وی افزود: اساسا محل حادثه منطقه پرترافیک بوده است بنابراین حادثه بسیار بزرگ بود.

وی یادآور شد: اکنون می‌طلبد که حاکمیت و کشتیرانی نسبت به خانواده‌های آنان عنایت داشته باشند چرا که آنها مصادیق خدمت‌رسانی بوده‌اند .

این خطیب با بیان اینکه متوقع نبودن شهدای نفتکش سانچی زیبا است تاکید کرد: باید به خانواده ها رسیدگی شود و ما این تقاضا را از کشتیرانی داریم که نسبت به رفع مشکلات خانواده‌ها اقدام کنند.

وی همچنین از کشتیرانی خواست یادمانی برای این شهدا در نظر گرفته شود.

حائری از خانواده‌های دریانورد نفتکش سانچی نیز خواست نسبت به ادای دینشان به لحاظ حق الناس و بدهی و همچنین واجبات دینی که در ذمه آنها بوده، مبادرت ورزند.

نفتکش سانچی شانزده دی ماه در بندر چانگهای با یک کشتی فله بر چینی تصادف کرد و در پی این حادثه تمامی ۳۲ سرنشین آن جان باختند که از این تعداد تاکنون تنها ۳ پیکر شناسایی و به کشور بازگردانده شده‌اند.


چهل روز از حادثه سانچی گذشت+تصاویر

چهل روز از حادثه سانچی گذشت+تصاویر

چهل روز از حادثه سانچی گذشت+تصاویر

چهل روز از حادثه سانچی گذشت+تصاویر

چهل روز از حادثه سانچی گذشت+تصاویر

چهل روز از حادثه سانچی گذشت+تصاویر

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ilna.ir


Save
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X