سازمان هواشناسی با اشاره به پیش‌بینی خیزش گرد و خاک در خوزستان از ورود سامانه بارشی به کشور از روز جمعه (۲۵ اسفندماه) خبر داد.

ورود سامانه بارشی به کشور از جمعه

احد وظیفه، مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها با گذر امواج کم دامنه تراز میانی امروز (۲۳ اسفندماه)  بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد و در برخی نقاط استان‌های خراسان رضوی، ارتفاعات خراسان شمالی، نواحی مرکزی کرمان، شرق سیستان و بلوچستان، ارتفاعات استان‌های گیلان، آذربایجان شرقی،‌ لرستان وشرق کرمانشاه به ویژه در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب پیش‌بینی می‌شود. و خلیج فارس امروز (۲۳ اسفندماه) مواج است.

فردا (۲۴ اسفندماه) این وضعیت در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، قزوین، گیلان، شرق مازندران، ارتفاعات غربی تهران، ارتفاعات سمنان، شمال خراسان رضوی،  ارتفاعات استان‌های کرمانشاه، لرستان و مرکزی قابل پیش‌بینی است.

وی با بیان اینکه از روز جمعه (۲۵ اسفندماه) سامانه بارشی از مرزهای غربی وارد کشور می‌شود، تصریح کرد: این سامانه سبب رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، نواحی مرکزی، سواحل شمالی، و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرزی غربی و مرکزی می‌شود که بارش در ارتفاعات البرز به صورت برف خواهد بود. همچنیندر این روز در استان‌ خوزستان پدیده گرد وخاک پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهار کرد: فردا (۲۴ اسفندماه) آسمان کمی ابری همراه با وزش باد در بعد ازظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دما دراین روز ۲۱ و ۸ درجه سانتیگراد خواهد بود همچنین روز جمعه (۲۵ اسفندماه) آسمان پایتخت به‌تدریج ابری در بعد ازظهرهمراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که بیشینه و کمینه دمای این روز ۱۹ و ۱۰ درجه سانتیگراد خواهد بود.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:isna.i


 نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
بیانیه مشترک نشست ایران و 4+1 در نیویورک صادر شد
پس از نشست وزیران خارجه ایران و اعضای ۱+۴ در نیویورک، بیانیه مشترکی صادر شد که طی آن، اعضا بر فوریت و ضرورت تأسیس یک «ساز و کار ویژه» برای تسهیل پرداخت‌های نفتی و واردات ایران تأکید شد


  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X