یادداشت وزیر بهداشت درباره برنامه ماه عسل و واکسن 'اچ.پی.وی'
امروزه (اچ. پی. وی) از جمله بیماری‌هایی است که عده بسیاری در سراسر جهان به آن مبتلا هستند و واکسن پیشگیری از این بیماری نیز با کمترین عارضه در دنیا استفاده می شود.

یادداشت انتقادی وزیر بهداشت: از ملت شریف ایران می خواهم به شایعات توجه نکنند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یاداشتی انتقادی از همه شخصیت‌های حقیقی و حقوقی که تریبونی در اختیار دارند و اصحاب رسانه، خواست به هیچ دلیلی، سلامت مردم را به اغراض گروهی و سیاسی آلوده نکنند.

سید حسن قاضی زاده هاشمی روز دوشنبه در ابتدای این یادداشت انتقادی آورده است: خدمت هموطنان عزیزم سلام عرض می ‌کنم و در این روزها و شب‌ های گران ‌قدر، برای ‌شان سلامت و سربلندی و سعادت آرزومندم.

از فرصت استفاده کرده و بسیار خلاصه می ‌گویم که اینجانب و همکارانم در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تلاش می‌کنیم، خدمات استاندارد سلامت را با بهره‌ گیری از دانش و تجربه ارزشمند محققان و دانشمندان کشور، به هموطنان ‌مان ارائه دهیم.

برای دستیابی به این هدف، نگاه ما در مرحله نخست به تولیدات داخلی است و تجهیزات، واکسن یا داروی مورد نیاز کشور را تامین خواهیم کرد.

در تمام این فعالیت‌ها هم، قوانین جمهوری اسلامی ایران و‌اسناد بالادستی، چراغ راه ما است؛ علاوه بر آن، تمام دستگاه‌های نظارتی بر این فعالیت‌ها نظارت دارند.

بنابراین از همه شخصیت‌های حقیقی و حقوقی که تریبونی در اختیار دارند و همچنین اصحاب رسانه، تقاضا می‌کنم به هیچ دلیلی، سلامت مردم را به اغراض گروهی و سیاسی آلوده نکنند.

از ملت شریف ایران هم خواهش می‌کنم به شایعات توجه نکنند و به‌هیچ‌ وجه تحت تاثیر القائات مختلف در فضای مجازی قرار نگیرند.

این که گروهی با درآمیختن راست و دروغ، بخواهند بخشی از دولت را به اقدام نادرستی متهم کنند، نه یک کار سیاسی است، نه برنامه ‌ای اجتماعی و نه خدمتی به مردم؛ این قبیل اقدامات، تنها کند کردن حرکت نظام و تلاشی ابتر برای مقاصد زودگذر است که نمونه آن هم هیاهویی است که در مورد واکسن (اچ. پی. وی) برپا شد و مدیران ذیربط، پاسخ آن را داده و در صورت لزوم باز هم به آن خواهند پرداخت.

قاضی زاده هاشمی در ادامه این یاداشت آورده است: اینجانب ضمن تشکر از سازمان صدا و سیما و برنامه ماه عسل که به سلامت مردم توجه کرده‌اند، تنها به این نکته بسنده می‌کنم که امروزه (اچ. پی. وی) از جمله بیماری‌هایی است که عده بسیاری در سراسر جهان به آن مبتلا هستند و واکسن پیشگیری از این بیماری نیز با کمترین عارضه در دنیا استفاده می شود.

براساس نیازسنجی‌ های انجام شده در کشور نیز تولید و ساخت واکسن این بیماری در ایران هم پیگیری می‌شود و دانشمندان ایرانی در مورد ساخت این واکسن، به پیشرفت‌های خوبی دست یافته ‌اند.

اگر چه حوزه بهداشت در زمینه تولید واکسن با چالش‌هایی مانند هزینه ‌بر بودن آنها مواجه است، اما این موانع موجب توقف فعالیت دانشمندان عرصه سلامت نشده و تلاش برای تولید داروها و واکسن‌های مورد نیاز مردم و از جمله واکسن (اچ. پی. وی) به طور جدی در حال انجام است.

قاضی زاده هاشمی در پایان این یاداشت آورده است: در پایان امیدوارم پروردگار مهربان، در این شب‌های عزیز، همه ما را از وسوسه‌های شیطانی در امان بدارد و به صراط مستقیم هدایت کند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir