معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: لیست داروهای ممنوعه تا چند روز دیگر برای استانهای کشور و مبادی ورود و خروجی ارائه می شود که باید به تمامی اقلام دارویی ممنوعه توجه ویژه‌ای شود.

لیست داروهای ممنوعه برای حجاج

اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت در همایش کارگزاران، مدیران و عوامل اجرایی استان تهران در تبیین شرایط حج تمتع 97 با بیان اینکه کتاب شرح وظایف برای مدیران و عوامل طراحی شده است، اظهار کرد: شرح وظایف به نوعی چک لیست محسوب می‌شود و باید دست‌اندرکاران اجرایی به‌صورت دسته‌بندی شده و مرحله به مرحله به آن توجه داشته باشند.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت تصریح کرد: باید تاکیدات لازم برای حضور زائران در کلاسهای آموزشی باقیمانده مورد توجه قرار گیرد و در این کلاسهای آموزشی حضور و غیاب زائران الزامی است ضمنا ریز موضوعات ذکر شده و ضروری برای آنها تبیین شود.

رضایی با اشاره به داروهای حجاج کشورمان گفت: لیست داروهای ممنوعه تا چند روز دیگر برای استانهای کشور و مبادی ورود و خروجی ارائه می‌شود که باید به تمامی اقلام دارویی ممنوعه توجه ویژه‌ای شود.

سال گذشته برخی زائران به دلیل ناآگاهی نسبت به داروهای ممنوعه، برخی داروهای مورد نیاز و ضروری خود را به همراه نیاورده بودند که مسائلی را به دنبال داشت اما در حج تمتع سال جاری، زائران باید به لیست اعلامی توجه داشته باشند.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت افزود: میزان داروهای زائران عزیز نیز باید مطابق مدت اقامت آنها تهیه شود و به اقلام دارویی ممنوعه نیز اهتمام صورت گیرد.

قاسم نصیری؛ مدیرکل حراست سازمان حج و زیارت نیز در ادامه به موضوع حج تمتع 97 اشاره کرد و گفت: انشاالله حج امسال نیز در فضایی آرام و در کمال آرامش برگزار خواهد شد و تمامی دست اندرکاران و زائران باید به قوانین کشور میزبان توجه داشته باشند.

وی به برخی سؤالات عوامل در خصوص به همراه داشتن لپ تاپ و تبلت پاسخ داد و گفت: مشکلی در همراه داشتن این وسایل وجود ندارد اما به دلیل چک امنیتی فرودگاه جده و مدینه، معطلی زائران به خاطر لپ تاپ و تبلت قطعی خواهد بود.

مدیرکل حراست سازمان حج و زیارت تصریح کرد: حتی ممکن است ماموران بازرسی عربستان بعد از مشکوک شدن به این وسایل، آن را برای بررسی بیشتر چند روزی نزد خود نگه دارند.

البته اگر فردی مجبور به همراه داشتن لپ تاپ یا تبلت است، باید اطلاعات آن را تخلیه کند.

وی همچنین بر تبیین شرایط از سوی مدیران به زائران تاکید کرد و گفت: یکی از موضوعاتی که باید زائران نسبت به آن آگاه باشند، عدم بازارگردی است که در این رابطه باید فرهنگسازی لازم صورت پذیرد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X