مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به رگبار باران و وزش باد شدید در بیشتر مناطق کشور از خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در شرق و جنوب‌شرق ایران خبر داد.

رگبار باران در بیشتر مناطق کشور/ خیزش گرد و خاک در شرق و جنوب‌شرق

احد وظیفه مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز (۱۹ خرداد) در شمال غرب، سواحل دریای خزر، برخی مناطق شمال شرق، دامنه‌های البرز، ارتفاعات کرمان و به‌طور پراکنده در برخی مناطق مرکزی کشور افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این شرایط طی فردا و پس فردا (۲۰ و ۲۱ خرداد) نیز تداوم دارد، تصریح کرد: طی این دو روز در شمال غرب، سواحل شرقی دریای خزر، برخی مناطق شمال شرق، دامنه‌های البرز و به طور ضعیف‌تر در برخی مناطق مرکزی کشور رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز (۱۹ خرداد) در نواحی شمالی و شمال شرق کشور کاهش نسبی دما خواهیم داشت، گفت: در دو روز آینده در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور، دامنه‌های البرز شرقی و استان‌های خوزستان و بوشهر وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی نقاط با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود.

به گفته وظیفه امروز (۱۹ خرداد) خلیج فارس و شرق دریای عمان و فردا و پس فردا (۲۰ و ۲۱ خرداد) مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج پیش بینی می‌شود.

وضعیت هوای تهران در فردا:

وظیفه در پایان درباره هوای تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۰ خرداد) قسمتی ابری در بعضی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (۲۱ خرداد) کمی ابری در بعد ازظهر همراه با افزایش ابر و وزش باد، رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

گردآوری :گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
همه هزینه های روحانی با ترامپ!
رئیس جمهور آمریکا به رد درخواستش برای مذاکره با ایران از سوی مقامات ایرانی واکنش نشان داد


  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X