معاون رئیس‌جمهوری به جزئیات تعطیلات زمستانی امسال، مصوبه خوب دولت در حوزه گردشگری و نارضایتی از نحوه برگزاری تورهای جام جهانی روسیه پرداخت.

نارضایتی مردم از تورهای جام جهانی روسیه

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به جزئیات تعطیلات زمستانی امسال، مصوبه خوب دولت در حوزه گردشگری و نارضایتی از نحوه برگزاری تورهای جام جهانی روسیه پرداخت.

علی‌اصغر مونسان در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز مصوبه خوبی در حوزه گردشگری داشتیم. بر این اساس جدول پیوست قانون تغییر کاربری اراضی اصلاح شد و سه مورد به آن اضافه شد.

وی با بیان اینکه قبلا هتل‌ها از پرداخت عوارض معاف بودند، اظهار  کرد: براساس اصلاحاتی که امروز صورت گرفت، مجتمع‌های گردشگری، بوم‌گردی‌ها و مناطق نمونه گردشگری با مصوبه دولت به جدول قانون پیوست قانون کاربری اراضی اضافه شدند.

معاون رئیس‌جمهوری درخصوص آخرین وضعیت تعطیلات زمستانی مدارس نیز تصریح کرد: ما پیگیر این موضوع هستیم. وزارت آموزش و پرورش با این موضوع موافق است و امید داریم بتوانیم امسال اجرایی‌اش کنیم.

به گزارش سازمان میراث فرهنگی-مونسان ادامه داد: این اتفاق برای برخی مناطق مانند مناطق جنوبی که در فصل دوم سال ایام آب و هوای‌شان بهتر است، اتفاق خوبی است.

وی با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال و رونق آن مناطق خیلی خوب است، عنوان کرد: «با وزیر آموزش و پرورش صحبت کردیم. امیدواریم به دلیل زمان کوتاه، این موضوع نیاز به مصوبه مجلس نداشته باشد.

معاون رئیس جمهوری در پاسخ به این پرسش که عده زیادی از مردم نسبت به نحوه برگزاری تورهای جام جهانی روسیه ابراز نارضایتی کرده‌اند، گفت: متاسفانه تورهای جام جهانی را فدراسیون فوتبال به‌طور مستقیم اجرا کرد و همه چیز از عهده ما خارج بود.

مونسان در عین حال تصریح کرد: اگر شکایتی از طرف مردم درمورد عملکرد این تورها انجام شود آن را پیگیری می‌کنیم، اما در مجموع، فدراسیون فوتبال این تورها را سهمیه بندی و اجرا کرده و باید پاسخگو باشد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X