مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: از فردا (۸ تیرماه) تا اواسط هفته آینده در نیمه شمالی کشور شاهد افزایش سه تا پنج درجه‌ای دما خواهیم بود.

افزایش دما در نیمه شمالی کشور

احد وظیفه مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت آب‌وهوایی طی سه روز آینده گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی سه روز آینده در غالب مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی خواهد بود در همین مدت در مناطقی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در منطقه زابل و جنوب سمنان در بعضی ساعات با گردوخاک همراه خواهد بود.

در سه روز آینده در استان‌های خوزستان و بوشهر نیز وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد. در این مدت به ویژه در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شهر هرمزگان رشد ابر، رگبار پراکنده باران و رعد و برق دور از انتظار نیست.

وضعیت هوای تهران در فردا:

وظیفه درباره آب‌وهوای تهران نیز گفت: جمعه (۸ تیر) آسمان صاف و در برخی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود و بیشینه دما ۳۸ درجه و کمینه آن ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همین وضعیت در روز شنبه (۹ تیرماه) نیز ادامه دارد و بیشینه و کمینه هوا به ترتیب ۳۹ و ۲۷ درجه سانتیگراد می‌رسد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X