تتت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در شرایط تحریم، موضوع تأمین دارو و تجهیزات پزشکی جزء مواردی بوده که رئیس‌جمهور برای آن دستور ویژه داده است.

دستور ویژه رئیس جمهور برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی

سید حسن قاضی زاده هاشمی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران در رابطه تامین تجهیزات و دارو‌های مورد نیاز در شرایط تحریم توسط وزارت بهداشت گفت: یکی از کار‌های جدی ما این بوده که آسیب کمتری در شرایط تحریم ببینیم، در اینکه تحریم آسیب می‌رساند اصلا شکی نیست و به همه مردم ایران آسیب می‌رساند.

وی بیان داشت: آقای ترامپ اعلام کرد که این تحریم‌ها شدیدترین و بی رحمانه‌ترین تحریم‌ها است، البته به نظر خودش، چرا که ما معتقدیم تحریم در قرن ۲۱ آنطور که آن‌ها فکر می‌کنند نیست، کشوری که ۱۵ کشور را همسایه است و چند دهه بوده که تحریم است آنچه که منظور نظر ترامپ است هیچ وقت حاصل نخواهد شد.

اما در اینکه مردم آسیب می‌بینند، بچه‌های شیر خوار و افراد مسن آسیب می‌بینند هیچ تردیدی نیست و متاسفانه مدعیان حقوق بشر با سکوت و نظاره گری خود آن را تایید می‌کنند.

ما در تبادل مالی به طور حتم دچار مشکل می‌شویم، ادعا می‌کنند برای دارو و تجهیزات تحریم نیستیم، اما وقتی ما نتوانیم پول را جابجا کنیم و در فروش نفت به اروپا دچار مشکل شویم به طور حتم در بخش دارو و تجهیزات هم آسیب می‌بینیم.

وی با اشاره به اینکه به طور تقریبی ۵۰ درصد وقت ما صرف این می‌شود که هیچ مشکلی برای مردم ایجاد نشود، موضوع دارو و تجهیزات پزشکی جزء مواردی بوده که رئیس جمهور دستور ویژه داشته اند و ستاد تدابیر ویژه هم برنامه‌هایی برای آن دارد، اظهار داشت: امیدوارم بتوانیم به نحوی از طرف بانک مرکزی و بانک‌های عامل حمایت شویم تا در این بخش کمترین مشکل ایجاد شود، نمی‌توانیم بگویم مشکلی نیست، اما این مشکلات به حداقل برسد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: mehrnews.com


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X