رئیس اتحادیه خبازان کرمانشاه با بیان اینکه مشکل قطعی برق قوز بالا قوز خبازی‌های کرمانشاه شده، گفت: نانوایی‌ها پول خرید موتور برق ندارند.

مشکل قطعی برق دامن نانوایان کرمانشاه را هم گرفت

اعتضاد علیزاده رئیس اتحادیه خبازان کرمانشاه، از قطعی‌های مکرر برق و مشکلاتی که برای نانوایی‌ها ایجاد می‌کند یاد کرد و افزود: خبازی‌ها به دلیل قطعی برق باید روزانه چندین کیلو خمیر نان را دور بیندازند.

وی با بیان اینکه خمیر از وقت آماده شدن تا پخت زمان کوتاهی دوام دارد، ادامه داد: وقتی برق دو ساعت قطع می‌شود خمیر دیگر غیرقابل استفاده است و باید دور ریخته شود.

وی گفت: از دست رفتن خمیر در خبازی‌ها هم به ضرر دولت است، هم نانوا و هم نعمت خدا از بین می‌رود.

رئیس اتحادیه خبازان کرمانشاه از کار افتادن تنور خبازیهای سنتی و غیرسنتی را پیامد قطعی برق اعلام کرد که پخت نان را متوقف می‌کند و باعث کاهش درآمد نانوایان است.

علیزاده از شرکت توزیع برق خواست ساعت دقیق قطعی برق را به صورت زیرنویس تلویزیون و یا در رادیو اعلام کند و خاطرنشان کرد: نانوایان به اینترنت دسترسی ندارند که بخواهند جدول قطعی برق را از سایت‌ها بردارند.

وی اضهار کرد: اطلاع رسانی به موقع در مورد ساعت قطعی می‌تواند بخشی از ضرر خبازان را کم کند که حداقل در آن ساعت خمیر تهیه نکنند.

رئیس اتحادیه خبازان کرمانشاه با اشاره به درآمد پایین نانوایی‌ها که جوابگوی هزینه آنها نیست، تصریح کرد: در این شرایط نانوایی‌ها قدرت خرید موتور برق را هم ندارند.

علیزاده با بیان اینکه بسیاری از نانوایی‌های یارانه‌ای کرمانشاه در آستانه ورشکستگی هستند، یادآوری کرد: قطع برق نیز قوز بالای قوز مشکلات ما شده است.

وی عمده ضرر را متوجه خبازی‌های یارانه‌ای دانست که باید در تمام ساعت مشخص شده کار کنند و افزود: نانوایی‌های آزادپز چون بر اساس تعداد و نیاز مشتری نان پخت می‌کنند، کمتر ضرر می‌کنند.

به گفته علیزاده همه این مشکلات در شرایطی به خبازی‌ها تحمیل می‌شود که پنج سال است علی رغم افزایش همه هزینه‌ها، قیمت نان گران نشده است.

وی تعداد نانوایی‌های کنونی شهر کرمانشاه را نیز 980 مورد اعلام کرد که حدود 730 تا 740 مورد آنها یارانه‌ای است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X