یکی از شاکیان استاندار تهران: پخش زنده بازی‌ها از تلویزیون به صورت سه بعدی است و وقتی شما چیزی را به صورت سه بعدی ببینید، دیگر جذابیتی برای شما ندارد و تحریک نمی‌شوید.

حضور زنان در ورزشگاه‌ها را منافقین و manoto و BBC مطرح کرده‌اند

در روزهای اخیر تصویر پیامکی در فضای مجازی منتشر شد که در آن از خانواده شهدا و ایثارگران و افراد دلسوز خواسته بود در اعتراض به ورود زنان به ورزشگاه آزادی از استاندار تهران شکایت کنند.

ارسال‌کنندگان این پیامک مدعی بودند که ورود خانواده‌ها به ورزشگاه آزادی با دستور استاندار تهران و علیرغم مخالفت رهبر انقلاب صورت گرفته است.

در پایان این پیامک هم دو شماره تماس برای هماهنگی جهت طرح شکایت اعلام شده بود.

ایلنا ضمن تماس با شماره درج شده در این پیامک با فردی گفت‌وگو داشت که خود را داوود براتی و مسئول هیات خانواده شهدا و ایثارگران و یکی از شکات این پرونده نامید.

مشروح این گفت‌وگو را در ذیل می‌خوانید:

یکی از شاکیان استاندار تهران از شکایت تعدادی از خانواده‌های شهدا، جانبازان و گروهی از مردم از محمدحسین مقیمی، استاندار تهران بابت صدور مجوز برای حضور زنان در استادیوم آزادی خبر داد و گفت: اسنادی را داریم که نشان می‌دهد آمریکا و تعدادی از جمهوری‌خواهان طی سال‌های پیش برای سرنگونی جمهوری اسلامی ایران راهکارهایی را پیشنهاد کردند که از جمله آنها حضور زنان در استادیوم، کشف حجاب و مسیحی شدن آنها است.

وی ادامه داد: این حرکت ابتدا در سال ۹۴ انجام شد و ما دیدیم که برای حدود ۳۰۰ زن به صورت گزینشی مجوزهایی برای حضور در استادیوم برای دیدن بازی والیبال صادر شد که تحت فشارهای مجامع جهانی بود. در آن زمان نیز اعتراضاتی نسبت به این مسئله صورت گرفت اما متاسفانه پیگیری نشد.

این فرد شکایت‌کننده از استاندار تهران با بیان اینکه تعدادی از عوامل خودفروخته طی سال‌های گذشته بحث حضور زنان در ورزشگاه‌ها را پیگیری می‌کردند، اظهار داشت: عده‌ای هم در داخل نادانسته، این موضوع را که توسط منافقین و رسانه‌هایی همچون بی‌بی‌سی و من و تو مطرح شده بود، مطرح کرده و به آن دامن می‌زدند که در نهایت مشاهده کردیم طی هفته‌های مجوزهایی برای حضور زنان در استادیوم آزادی حاضر شد.

نگاه کردن به مرد نیمه برهنه به صورت زنده دارای اشکال است

وی در تشریح دلایل خود برای عدم حضور زنان در ورزشگاه‌ها تصریح کرد: در تمام ادیان اصولی وجود دارد که بر اساس آ‌ن نگاه کردن یک زن به یک مرد در حالی که نیمه‌‌برهنه است و پوشش مناسبی ندارد، اشکال دارد. بر این اساس در بازی فوتبال، والیبال، بسکتبال و حتی پینگ‌‌‌‌پونگ می‌بینیم فردی به صورت زنده با شورت یا لباس حلقه‌ای یا لباس‌های تنگ به میدان آمده و در حال رقابت و بازی کردن است.

این فرد شکایت‌کننده از استاندار تهران افزود: مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید درخصوص حضور زنان دستوراتی داده‌اند و استفتایشان مبنی بر این بوده است که خانم‌ها نباید به استادیوم بروند. این مساله هم فقط مربوط به فوتبال نیست.

اگر زنان به ورزشگاه می‌روند نام جمهوری اسلامی را به جمهوری ایرانی تغییر دهند

وی با طرح این سوال که چه شده است که پس از حدود چهار دهه عده‌ای به دنبال رفتن زنان به ورزشگاه هستند؟ خاطرنشان کرد: حضور زنان در ورزشگاه‌ها همراه با هزینه‌های اقتصادی و فرهنگی است. کسی که می‌خواهد استادیوم برود، حداقل باید ۱۵ هزار تومان پول بلیت بدهد که این رقم را هر کسی نمی‌تواند پرداخت کند و تنها عده‌ای خاص توانایی پرداخت این پول را دارند، در حالی که دغدغه عمده بسیاری از مردم مسائل معیشتی است.

این فرد شکایت‌کننده از استاندار تهران اضافه کرد: اگر مبنای مسئولان پیگیری مسائل معیشتی و حل و فصل مشکلات اقتصادی است، درست نیست که زنان به ورزشگاه بروند و اگر مراجع و مسئولان در این باره کوتاه آمدند، بهتر است نام جمهوری اسلامی را به جمهوری ایرانی تغییر دهند در حالی که ما تنها کشور اسلامی هستیم که دارای حکومت شیعه است و باید اصول و شرع مقدس رعایت شود.

آیا با رفتن زنان به ورزشگاه، مسائل معیشتی مردم حل می‌شود؟

وی با یادآوری مجدد مسائل معیشتی عموم جامعه ابراز داشت: از فردا خانم‌ها سربرهنه بیرون رفته و حتی به استادیوم بروند. آیا این موضوع موجب حل مسائل معیشتی مردم می‌شود؟ خیر؛ پس می‌بینید که با انجام این کار مشکل اقتصادی مردم حل نخواهد شد.

این فرد شکایت‌کننده از استاندار تهران با اشاره به تعدادی از مسئولان بیان کرد: عده‌ای از دولتمردان از جمله استاندار تهران، رئیس‌‌جمهور و معاون امور بانوان به دنبال رفتن زنان به ورزشگاه‌ها هستند. سوال من این است که سود این مسئله برای آنها چیست؟

منظور کدخدایی از فراهم کردن زیرساخت‌ها برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها چیست؟

وی یادآور شد: ما اسنادی داریم که نشان می‌دهد آمریکا به دنبال حضور زنان در ورزشگاه‌ها است که از جمله این افراد پیتر کوهان‌لو از جمهوری‌خواهان آمریکایی است که این موضوع را دنبال کرده و مسئول پیگیری آن در مجامع بین‌المللی است.
 
این فرد شکایت‌کننده از استاندار تهران در پاسخ به این سوال که عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان هم گفته است در صورت فراهم کردن زیرساخت‌ها حضور زنان در ورزشگاه‌ها اشکالی ندارد. واکنش شما به این اظهارات چیست؟ عنوان کرد: آقای کدخدایی! منظور شما از زیرساخت یعنی چه؟ یعنی بازیکنان در بازی فوتبال، زیرشلواری بپوشند یا بازیکنان والیبال با لباس‌های آستین بلند در مسابقات حاضر شوند؟ یا آنکه در بازی کشتی، فرد با لباس گشاد به میدان بیاید یا در بازی بسکتبال، بازیکنان دیگر لباس آستین حلقه‌ای نپوشند یا در پینگ پنک فرد شورت کوتاه به پا نکند؟

افراد با پخش زنده تلویزیونی تحریک نمی‌شوند

 وی در پاسخ به این سوال که بازی‌هایی که شما به آن اشاره کردید که بازیکنانش لباس نیمه برهنه دارند از تلویزیون هم به صورت زنده پخش می‌شود و خانم‌ها آن را به صورت زنده می‌بینند. آیا این پخش زنده مشکلی ندارد؟ گفت:‌ پخش زنده بازی‌ها از تلویزیون به صورت سه بعدی است و وقتی شما چیزی را به صورت سه بعدی ببینید، دیگر جذابیتی برای شما ندارد و تحریک نمی‌شوید.

این فرد شکایت‌کننده از استاندار تهران در پاسخ به این سوال که آیا شکایت‌نامه شما به مراجع قضایی تحویل داده شده است یا خیر؟ اظهار داشت: بخشی از جرم جنبه عمومی دارد که در این راستا چند هزار امضا جمع‌آوری شده و به دادستانی تهران تحویل داده شده است. این شکایت از استاندار و برخی از مسئولان است و اسنادی که به آن اشاره کردم، هم پیوست شده است.

استاندار به خانواده شهدا توهین کرد

وی ادامه داد: همچنین تعدادی از خانواده شهدا در خصوص این موضوع با استاندار تهران جلسه داشتند و آقای مقیمی به آنها گفته بود که تعدادی از خانواده شهدا هم به ورزشگاه حضور یافته بودند که این توهین به خانواده شهدا است و در این رابطه ۲۰ نفر از خانواده شهدا از آقای استاندار شکایت کردند.

این فرد شکایت‌کننده از استاندار تهران در پاسخ به این سوال که آیا وکیل هم برای پیگیری این موضوع گرفته‌اید؟ تصریح کرد: ما با یک نفر درخصوص این موضوع صحبت کرده‌ایم ولی هنوز نهایی نشده است.

دیدار با معاون دادستان تهران برای پیگیری شکایت از استاندار تهران

وی افزود: این شکایت روز گذشته به دادستانی تحویل داده شد و ما با معاون دادستان تهران، آقای حمزه‌ای دیداری داشته‌ایم که در آن جلسه ۲۰ نفر از خانواده شهدا حضور داشتند.

این فرد شکایت‌کننده از استاندار تهران خطاب به قوه قضاییه خاطرنشان کرد: ما از قوه قضائیه تقاضا داریم که حرمت خون شهدا و جانبازان و ۷۵ پیکر شهیدی که امروز به میهن بازگشتند و آنهایی که رفتند تا جمهوری اسلامی باقی بماند به این موضوع در اسرع وقت و با قاطعیت پیگیری کنند.

تنها به ۱۰۰ نفر پیامک زدیم

وی در خصوص ارسال پیامک برای پیگیری و جمع‌آوری امضا نیز ابراز داشت: این پیامک تنها به ۱۰۰ نفر ارسال شده بود و این موضوع هم برای هماهنگی بوده و دریافت کنندگان نیز کسانی بوده‌اند که پیش از آن استشهاد جمع آوری کرده و شاکی بودند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ilnanews.com


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X