مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت‌: از فردا (۱۴ مردادماه) دمای هوا در سواحل درای خزر کاهش می‌یابد همچنین احتمال وقوع سیلاب در کوهستان‌های استان‌های آذربایجان‌ شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل وجود دارد.

کاهش نسبی دما در خزر/هشدار نسبت به وقوع سیلاب در کوهستان‌های سه استان

احد وظیفه مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار کرد: امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ مرداد ماه) در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود که در مناطق کوهستانی باعث وقوع سیلاب خواهد شد.

از فردا (۱۴ مرداد ماه) با تغییر جهت وزش باد و تقویت جریان‌های شمالی روی دریای خزر، کاهش نسبی دما در سواحل پیش‌بینی می‌شود، همچنین دریای خزر مواج خواهد شد.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، طی سه روز آینده در استان‌های اردیبل، گیلان ، مازندران، گلستان، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی واقع در شمال تهران و سمنان و ازفردا (۱۴ مردادماه) به‌تدریج در خراسان شمالی رگبار ، رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد.

بعد از ظهر امروز  و فردا (۱۳ و ۱۴ مرداد ماه) در ارتفاعات سیستان‌و بلوچستان و جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی در استان فارس افزایش ابر، وقوع رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: طی سه روز آینده برای نوار شرق کشور وزش باد شدید و گرد و خاک به خصوص در منطقه زابل باعث کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد.

وضعیت هوای تهران در فردا:

آسمان تهران فردا و پس فردا (۱۴ و ۱۵ مرداد ماه) صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران طی این دو روز ۳۹ و ۲۸ درجه سانتیگراد و ۳۸ و ۲۸ درجه سانتیگراد خواهد بود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X