رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: مراجعه برای تغییر جنسیت زیاد است

پزشکی‌قانونی: مراجعه برای تغییر جنسیت زیاد است

 احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور، در پاسخ  به سوالی در این باره که (آمار افرادی که برای تایید اختلالات هویت جنسی به پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند، چقدر است و اختلال چه تعداد تاکنون تایید شده‌اند؟) افزود: در اختلالات جنسی ضوابط بسیار سخت است و به راحتی اختلال جنسی افرادی که به ما مراجعه می‌کنند، را تعیین نمی‌کنیم؛ بلکه جلسات متعدد روانپزشکی و روانشناسی برای این افراد برگزار می‌کنیم و آزمایشات متعددی که از چندین ماه تا چندین سال ادامه دارد از این افراد گرفته می‌شود.

زمانی که مشخص شود، فردی هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی گرایشات شدیدی به تغییر جنسیت دارد، اجازه تغییر هویت به او داده می‌شود.مراجعه در این خصوص به سازمان بسیار زیاد است، اما در نهایت تعدادی که پس از بررسی‌ها و آزمایش‌های لازم می‌توانند، هویتشان را تغییر دهند، بسیار اندک است و قابل توجه نیست.

در حقیقت افرادی مجوز تغییر هویت را دریافت می‌کنند که شرایط ویژه‌ای داشته و وجودشان با آن شرایط برای جامعه به نوعی مضر است. در این موارد محدود بر اساس عقل و منطق شرع و قانون اجازه تغییر هویت به این افراد داده شود.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ilna.ir

 
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
تیتر روزنامه های امروز 97/06/31
تیتر روزنامه های امروز شنبه 97/06/31 و مهمترین عناوین خبری روزنامه های امروز ایران، همراه با عکس صفحه اول روزنامه ها را در روزنامه های امروز سیمرغ بخوانید


  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X