نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: جمعی از نمایندگان در نامه ای به علی لاریجانی رییس مجلس خواهان از دستور کار خارج شدن استیضاح سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش شدند

درخواست برخی نمایندگان مبنی بر خارج شدن استیضاح بطحایی از دستور کار مجلس

حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: جمعی از نمایندگان در نامه ای به علی لاریجانی رییس مجلس خواهان از دستور کار خارج شدن استیضاح سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش شدند.

استیضاح وزیر آموزش و پرورش در شرایط فعلی کشور و به دلیل شروع سال تحصیلی 98- 1397 به صلاح نیست و ما تاکید داریم که باید از دستور کار مجلس خارج شود.

بنده و شماری از نمایندگان امروز در نامه ای به رییس مجلس درخواست کردیم جلسه استیضاح بطحایی برگزار نشود و به احتمال زیاد این استیضاح منتفی است.

تقاضای استیضاح وزیر آموزش و پرورش نهم مردادماه با 28 امضا تقدیم هیات رییسه مجلس شد که هیات رییسه نیز آن را برای بررسی بیشتر به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع داد.

علل کاهش اعتبارات آموزش و پرورش، کاهش اعتبارات نوسازی و بازسازی مدارس، تضعیف دانشگاه فرهنگیان با گرفتن نیروهای خدماتی، جعل مطالب در کتب درسی، ورود زودهنگام دانشگاه فرهنگیان به تبلیغات انتخاباتی، عدم پایبندی به برنامه‌های ارائه شده در روز رأی‌ اعتماد، بی ‌توجهی به زبان محلی، عدم پذیرش مسئولیت در مورد حوادث برخی مدارس، سوء مدیریت در برخی مدارس از محورهای این استیضاح است.

این تقاضای استیضاح در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حضور بطحایی مورد بررسی قرار گرفت اما درخواست کنندگان استیضاح از پاسخ های وزیر قانع نشدند و این کمیسیون نیز مطابق ماده 223 آیین نامه داخلی مجلس این تقاضا را با 20 امضا تقدیم هیات رییسه کرد که در جلسه علنی هفتم شهریور 97 اعلام وصول شد.

براساس اعلام قبلی هیات رییسه مجلس جلسه استیضاح روز سه شنبه 13 شهریورماه برگزار می شود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir

 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X