وزیر کشور با بیان اینکه مرزهایی که سال گذشته در مراسم اربعین استفاده شده است، امسال هم استفاده می‌شود، گفت: منتظر موافقت دولت عراق برای فعال کردن مرز خسروی هستیم

در صورت موافقت دولت عراق، مرز خسروی برای اربعین فعال می‌شود

عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه ستاد اربعین با اشاره به اینکه مرزهای سال گذشته که برای اربعین استفاده شده است امسال هم فعال است اظهار کرد: ما دو منطقه مرزی در ایلام و کرمانشاه را نیز به عراق پیشنهاد داده‌ایم. در تفاهم‌نامه دو کشور، عراق با استفاده از مرز خسروی هم موافقت کرده است.

وی افزود: با این وجود آن‌ها در این مرز مسائل امنیتی دارند و استفاده از این مرز به موافقت دولت عراق بستگی دارد. ما در حال تلاش هستیم تا آن‌ها را مجاب کنیم که این مرز استفاده شود. اگر دولت عراق موافقت خود را اعلام کند مرز خسروی هم فعال می‌شود.

رحمانی فضلی با اشاره به جلسات مستمر ایران و عراق برای برگزاری مراسم اربعین اظهار کرد: در حوزه حمل و نقل و ترافیک، امنیت و بهداشت آمادگی لازم را داریم و همکاری خوبی میان ایران و عراق در حال انجام است. تفاهم‌نامه دو کشور نیز به خوبی در حال اجراست. با این وجود برای برگزاری مناسب مراسم اربعین به همکاری مردم نیازمندیم.

وزیر کشور با توصیه به مردم برای رعایت قانون و سنت‌ها و فرهنگ مردم عراق خاطرنشان کرد: مردم ما در عراق مهمان هستند بنابراین باید قوانین و فرهنگ و سنت این کشور را رعایت کنند. ما عامل فرهنگ غنی شیعه هستیم و باید این فرهنگ را در اربعین به نمایش بگذاریم. سال گذشته ۲ میلیون ۳۰۰ هزار نفر برای مراسم اربعین به عراق رفتند. خدمات رسانی و تامین امنیت زائران کار سختی است و ما به همکاری مردم نیازمندیم.

رحمانی فضلی در پایان گفت: سال گذشته ما با ویزاهای جعلی مواجه شدیم و یک باند توسط وزارت اطلاعات ردیابی شد. باید به مردم اطلاع داده شود که ویزاهای قانونی خود را از کدام مراجع دریافت کنند و مسئولان استانی نیز حتی اگر یک مورد ویزای جعلی پیدا شد به وزارت کشور اطلاع دهند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X