سامسونگ با فریب مشتریانش عکسی که با یک دوربین حرفه‌ای «دی‌اس‌ال‌آر» گرفته شده بود، را به جای عکس تهیه شده با گوشی هوشمند خود جا زد

سامسونگ سر مشتریانش کلاه گذاشت

به گزارش جهان نيوز، اگرچه گوشی‌های هوشمند امروزی بسیار پیشرفت کرده و دوربین‌های آنها از قابلیت‌های متنوعی برخوردارند، اما هنوز هم نمی‏توانند با دوربین‎های عکاسی حرفه‎ای رقابت کنند و همین موضوع باعث شده برخی شرکت‎های سازنده گوشی برای فریبکاربران در تبلیغات خود عکس‎های دوربین‌های حرفه‎‌ای را به جای عکس‌های تهیه شده با دوربین گوشی جا بزنند.

این موضوع توسط یک عکاس اهل کشور مالزی افشا شده است.

وی که Dunja Djudjic نام دارد، می‌گوید، شعبه این شرکت در کشور مالزی یکی از عکس‎های وی را برای تبلیغ حالت عکاسی پرتره گوشی گالکسی اس 8 استار سامسونگ مورد استفاده قرار داده است.

این در حالی است که گوشی یادشده یک گوشی متوسط است که در تابستان گذشته عرضه شده بود و از توانمندی فنی و سخت‌افزاری برای عکاسی با چنین کیفیتی برخوردار نیست.

عکس یادشده نه با گوشی‌ای 8 استار، بلکه با یک دوربین عکاسی حرفه‎ای دی اس ال آر تهیه شده است. البته سامسونگ در تبلیغات خود به طور مستقیم مدعی تهیه این عکس با گوشی‌ای 8 استار نشده، اما استفاده از آن در تبلیغات گوشی یادشده این تصور را در ذهن مخاطب القا می‌کند.

نکته مهم دیگر این است که عکس یادشده به طور گسترده ویرایش شده و این ویرایش و دستکاری حتی برای افراد عادی هم قابل تشخیص است. شرکت سامسونگ هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: jahannews

 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X