news-top-1
seemorgh-All-Top-Content

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان درباره سرانجام دانش‌آموز تنبیه شده پایه هفتم یکی از مدارس همدان، از ارجاع پرونده مدیر، معاون و معلم خاطی به هیئت بدوی این اداره‌کل خبر داد

قضیه تنبیه دانش‌آموز همدانی چه بود؟

محمد پورداود، ضمن ابرازتأسف از اتفاق رخ داده بیان کرد: از رسانه‌ها گله‌مند هستیم چرا که قبل از هر گونه اقدام از سوی آموزش و پرورش به پخش گسترده این خبر پرداختند.

وی ادامه داد: در کشور بیش از یک میلیون فرهنگی مشغول به آموختن علم به دانش‌آموزان هستند و در این بین ممکن است عده‌ای بسیار اندک نیز وجود داشته باشند که چنین اعمالی از آنها سر بزند و نباید این قبیل اتفاقات به اسم جامعه فرهنگیان نوشته شود.

پورداود با اشاره به پیگیری جدی اداره‌کل آموزش و پرورش استان همدان در احقاق حق دانش‌آموزان خاطرنشان کرد: مدیر و معاون دبیرستان شهید مقصودی همدان از سمت خود برکنار شدند و معلم خاطی نیز تا پایان رسیدگی به پرونده و مجازات خود از کار تعلیق شده است.

وی اظهار کرد: بلافاصله پس از اطلاع از موضوع شخصا به منزل دانش‌آموز مراجعه کرده و به نمایندگی از تمامی فرهنگیان از او و خانواده‌اش دلجویی کردم و در همانجا پدر این دانش‌آموز از سایر معلمان مدرسه ابراز رضایت کرده و خطای یک نفر را به پای سایرین نگذاشت.

پورداود ضمن تأکید بر نقش الگویی معلمان برای دانش‌آموزان بیان کرد: بسیاری از فرهنگیان در سرتاسر کشور از حقوق خود به دانش‌آموزان کم‌بضاعت کمک کرده و حتی برای آنها کلاس‌های تقویتی رایگان در ساعات غیرکاری برگزار می‌کنند اما متأسفانه این موارد اطلاع‌رسانی نمی‌شود.

وی دو عنصر معلم و دانش‌آموز را دو عنصر اصلی و تشکیل‌دهنده بدنه آموزش و پرورش دانست و گفت: در تمامی شرایط حامی این عناصر هستیم و هیچ‌گاه اجازه نخواهیم داد حقی از آنها ضایع شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان در پایان از رسانه‌ها خواست اخبار مثبت و ایجابی استان را نظیر دریافت لوح تقدیر دانش‌آموز نخبه کبودراهنگی از دستان رئیس جمهور در سمنان را که متأسفانه پوشش مناسبی نداشته است، به مردم مخابره کنند.

رئیس اداره‌ اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان نیز در تشریح این اتفاق گفت: نام یکی از دانش‌آموزان پایه هفتم دبیرستان شهیدمقصودی همدان توسط مبصر کلاس به عنوان فرد بی نظم به دبیر علوم داده می‌شود که دبیر مربوطه نیز به جای برخورد تعلیم و تربیتی به دانش‌آموزان می‌گوید که مجاز هستند همکلاسی خود را تنبیه کنند که یکی دو نفر از دانش‌آموزان این کار را به صورت سطحی انجام می دهند و پس از این اتفاق مسئولان آموزش و پرورش ناحیه 2 همدان با دعوت از اولیاء از آنان دلجویی می‌کنند.

محمد سهرابی خاطرنشان کرد: اقدامات قانونی لازم درباره خطای معلم در تنبیه دانش‌آموز در  دبیرستان شهیدمقصودی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه قاطبه معلمان استان افرادی دلسوز و متعهد هستند و ممکن است به ندرت اینگونه موارد حادث شود، ابرازامیدواری کرد در آتیه هیچ معلم و دانش‌آموزی دچار مخاطره نشود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
پرداخت ۴۵۰۰ میلیارد تومان برای بسته‌های حمایتی
معاون رئیس جمهور با اشاره به تحقق وعده دولت مبنی بر ارائه بسته حمایتی گفت: در مرحله اول در مجموع حدود 4 هزار و 500 میلیارد تومان پرداخت شد و در حال آماده‌سازی پرداخت مرحله دوم این بسته حمایتی هستیم
news-left-2
 
X