بارش باران از از روز گذشته در مازندران آغاز و سبب وقوع سیلاب، آبگرفتگی معابر درون شهری و برون شهری و تخریب مزارع کشاورزی شده است

عاشقان شمال نشتابید؛ مازندران را آب برد!

بیشتر مناطق شهری و روستایی مازندران در پی شدت بارش شدید باران که از شب گذشته شروع شده و همچنان ادامه دارد با آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها مواجه هستند.

از شب گذشته علاوه بر کاهش محسوس دمای هوا که در بعضی مناطثق تا 12 درجه گزارش شده ، بارش باران در مناطق جلگه ای و بارش برف در ارتفاعات همچنان در حال باریدن است.

آخرین گزارش های دریافتی حاکیست که طغیان رودخانه در بخش هزارجریب شهرستان نکا در شرق مازندران مسیر تردد این منطقه را بست و در دیگر مناطق هم استان هم احتمال طغیان رودخانه و مسیل ها وجود دارد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری مازندران با بیان اینکه هنوز خسارتی از سیلاب و طغیان رودخانه ها گزارش نشده است، گفت: با توجه به بارش 67 میلی متری در مناطق شرق بویژه شهرستان های میاندرود و نکا شاهد طغیان رودخانه های این مناطق هستیم.

علی اصغر احمدی با بیان اینکه همه شهرهای مازندران با آبگرفتگی نسبتا شدید مواجه هستند، افزود : سطح آب رودخانه های بزرگ از جمله تلار در قائمشهر، تجن در ساری و بابلرود در بابل از حد معمول خود بالاتر آمده و خطر سرریز شدن و طغیان این رودخانه ها به داخل شهر زیاد شده است.

وی با بیان اینکه همه نیروهای امدادی در حالت آماده باش و یا مشغول تمیز کردن نهر ها و مسیل ها هستند، ادامه داد: به دلیل شدت وزش باد در برخی از مناطق شاهد شکسته شدن درختان و افتادن در داخل رودخانه ها هستیم.

احمدی وضعیت طغیان آب رودخانه ها در مسیر شهرهای سوادکوه شمالی را خطر ناک توصیف کرد و گفت: در حال حاضر طغیان رودخانه های محلی سبب مسدود شدن راه دسترسی به بخش هزارجریب نکا و بلده نور شده است.

پیش بینی هواشناسی مازندران نشان می دهد که با بارش باران در مناطق جلگه ای و بارش برف در ارتفاعات به همراه وزش باد  به صورت پراکنده در استان ادامه دارد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X