رئیس سازمان زندان ها، با عنوان این مطلب که ظرفیت زندان ها ۲ برابر حد مجاز است، گفت: باید تلاش کنیم این ظرفیت را به یک برابر برسانیم

کاهش ظرفیت زندان ها به 2 برابر حد مجاز

اصغر جهانگیر، رئیس سازمان زندان ها در حاشیه جلسه مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان مرکز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: کاری ارزشمند است که ظرفیت زندان ها را با ورودی زندان ها تطبیق بدهیم و در گذشته به این نحو بود که به هر نحوی که زندانی به زندان معرفی می شد زندان مکلف بود او را پذیرش کند و از زمانی که برنامه ظرفیت در قانون مطرح شد قرار شد که ما پیش بینی کنیم هر زندان چقدر ظرفیت دارد و آن را به واحدهای قضائی اعلام کنیم.

وی افزود: بر اساس آن واحدهای قضائی زندانی معرفی کنند و آنجا که ظرفیت زندان ها در وضعیت هشدار است و بیشتر از میزان قابل قبول است واحدهای قضائی موظفند که از مجازات های جایگزین استفاده‌ کنند و نسبت به سایر موارد مثل مرخصی و آزادی مشروط شرایطی فراهم‌ کنند که ظرفیت ها قابلیت تحمل باشد.

جهانگیر افزود: زندان مانند جاهای دیگر دارای ظرفیت هایی است و نباید این ظرفیت به نحوی شود که باعث تحمیل ظرفیت کیفری بیش از حد به زندان شود.

رئیس سازمان زندان ها، درباره عفو مقام معظم رهبری در سال گذشته و اینکه ظرفیت ها در زندان ها به چه صورت است، گفت: ظرفیت حال حاضر زندان ها همچنان از ظرفیت مجاز بیشتر است و باید تلاش کنیم‌ تا انرا به ظرفیت مجاز برسانیم.

وی افزود: ظرفیت زندان ها کمتر شده و تقریبا حدود دو برابر است که باید تلاش کنیم آن را به یک برابر برسانیم.

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع : mehrnews.com

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X