رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از موافقت دولت با طرح تعطیلی پنج‌شنبه‌ها در سراسر کشور خبر داد.

عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس خبرداد:


عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بررسی طرح تعطیلی پنجشنبه‌ها در این کمیسیون، گفت:کارگروهی برای بررسی این طرح در کمیسیون تشکیل شده و در حال بررسی این موضوع هستیم.


وی ضمن موافقت با این طرح نمایندگان، افزود: طبق این طرح قرار است روزهای پنج‌شنبه در سراسر کشور تعطیل شود که به نظر بنده این اقدام شدنی است چون به صورت پایلوت این موضوع در تهران انجام شده و بازخورد آن مثبت بوده است.

نماینده مردم شیروان در مجلس تصریح کرد: اگر این طرح در مجلس مصوب شود حداقل در کلان‌شهر آثار مثبتی همچون کاهش آلودگی‌ هوا، کاهش ترافیک و کاهش مصرفت انرژی را شاهد خواهیم بود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه با تصویب این طرح راندمان ادارات دولتی بالاتر خواهد رفت، اظهار داشت: با تصویب این طرح ساعات اداری در شهرستان‌ها افزایش خواهد یافت و افرادی که از روستا‌ها به مراکز شهرها برای انجام کارهای اداری خود مراجعه می‌کنند با مشکلات کمتری مواجه خواهند بود.

عزیزی تصریح کرد: برخی از کارمندان ادارات دولتی شغل‌های دومی دارند که می‌توانند در رزوهای پنج‌شنبه و جمعه در 2 روز متوالی به کارهای خود رسیدگی کنند.

وی درباره اینکه نظر دولت درباره این طرح، گفت: دولت نیز با این طرح موافق است و اعلام کرده بارمالی در این طرح وجود ندارد.
گردآوری : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع : تسنیم


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X