کیفیت هوای پایتخت شامگاه یکشنبه با افزایش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۱۵۵ ناسالم برای همه افراد جامعه شد

هوای تهران برای همه سنین ناسالم شد

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص ۱۳۹ برای گروه‌های حساس ( بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار و کودکان) بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۹، دی اکسید نیتروژن با شاخص۹۵ و منواکسید کربن با شاخص ۴۹ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۶۹، شهر ری (منطقه ۲۰) با شاخص ۱۶۵ و ‌دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۴) با شاخص ۱۶۳ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱) با شاخص ۸۸ و شهرک چشمه (منطقه۲۲) با شاخص ۹۵ و مسعودیه(منطقه۱۵) با شاخص ۹۸کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

استاندار تهران نیز گفت: همه مدارس استان تهران در همه مقاطع به غیر از مدارس شهرستان فیروزکوه و دماوند تا پایان هفته و به دلیل افزایش آلودگی هوا تعطیل است.

همچنین پیش از این بر اساس تصمیم کمیته اضطرار همه مدارس شهر تهران و جنوب شرق استان تهران در روزهای شنبه و یکشنبه(۳۰ آذر و یکم دی ماه) تعطیل بود.

هواشناسی تهران اعلام کرد: تا روز پنجشنبه به دلیل پایداری جو و نوزیدن باد مناسب در تهران آسمان این استان غبار آلود پیش بینی می شود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X