اگر یک دختری به بلوغ فکری و جسمی رسیده باشد از نظر ما مشکلی ندارد فلذا ما نمی توانیم برای ازدواج سن تعریف کنیم

 

زهره سادات لاجوردی نماینده یازدهیمن دوره مجلس شورای اسلامی در خصوص آنچه هدف نمایندگان مجلس یازدهم برای احقاق حقوق زنان ایران است و نگاهی که به عملکرد مجلس دهم در حوزه زنان وجود دارد چنین گفت: مجلس یازدهم در یک برهه زمانی روی کار آمده است که به دلیل وجود تحریم های ظالمانه آمریکا و ناکارمدی دولتمردان در زندگی مردم مشکلات معیشتی زیادی وجود دارد فلذا بحث بهبود وضعیت اقتصادی برای ما در اولویت قرار دارد.

زهره سادات لاجوردی درباره اینکه اصلاح طلبان در خصوص کودک همسری مدت ها کار کردند تا سن ازدواج را افزایش بدهند حال برنامه شما برای مباحثی چون کودک همسری چیست گفت: این موضوع از جمله مسائلی بود که بدون در نظر گرفتن اولویت ها مطرح شد و به هیچ عنوان مسئله اساسی و مهم در کشور ما نبود. آنچیزی که اسلام با آن مخالف است ازدواج اجباری بوده که ما با آن در هر سن و سالی مخالف هستیم.

اگر یک دختری به بلوغ فکری و جسمی رسیده باشد از نظر ما مشکلی ندارد فلذا ما نمی توانیم برای ازدواج سن تعریف کنیم. در کل همه اینها مسائل فرعی است چراکه ما زنان زیادی داریم که سن ازدواج برای آنها گذشته یا زنان سرپرست خانواری که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند فلذا پرداختن به مسائل حاشیه ای مانند کودک همسری اشتباه است چراکه این موضوع دغدغه اصلی زنان نبود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: rokna.ir

 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X