هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت آلوده می‌شود
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت طی روزهای آینده خبر داد.

وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده


صادق ضیاییان ، با اشاره به اینکه امروز (۱ آبان) در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی و طی روز جمعه (۲ آبان) در ارتفاعات خراسان شمالی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: در سایر نقاط کشور تا روز دوشنبه (۵ آبان) جوی پایدار خواهیم داشت.

وی ادامه داد: طی این مدت - به ویژه روزهای شنبه و یکشنبه (۳ و ۴ آبان) - با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پر جمعیت افزایش می‌یابد.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی توده هوای به نسبت سرد نیز تا روز شنبه (۳ آبان) روی شمال شرق کشور مستقر خواهد بود و از روز یکشنبه (۴ آبان) دمای هوا در این منطقه بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.

ضیاییان در ادامه گفت: طی سه روز آینده در برخی نقاط سیستان و بلوچستان و شرق استان‌های کرمان و هرمزگان در بعضی ساعات وزش باد شدید و وقوع گرد و خاک دور از انتظار نیست.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۲ آبان) صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات غبارمحلی با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد و طی روز شنبه (۳ آبان) نیز صاف تا کمی ابری و در بعضی ساعات غبار آلود با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir