مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کشور گفت: از اواخر وقت فردا (۱۴ دی) و طی روز دوشنبه (۱۵ دی) از میزان آلاینده‌ها در استان‌های قزوین، کرج، تهران و قم کاسته می‌شود.

کاهش نسبی آلودگی هوای تهران و سه کلانشهر دیگرصادق ضیاییان اظهار کرد: باتوجه به پایداری جو طی پنج روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت ازجمله تهران، اصفهان، کرج، اراک، قزوین، تبریز و مشهد کاهش کیفیت هوا و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: از اواخر وقت فردا (۱۴ دی) و طی روز دوشنبه (۱۵ دی) به سبب وزش باد از میزان آلاینده‌ها در استان‌های قزوین، کرج، تهران و قم کاسته می‌شود.

ضیاییان با اشاره به اینکه از بعد ازظهر روز یکشنبه (۱۴ دی) تا روز سه‌شنبه (۱۶ دی)  به‌سبب نفوذ جریانات سرد شمالی، کاهش نسبی دما در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور رخ می‌دهد، گفت: در استان‌های ساحلی خزر و در خراسان شمالی نیز بارش پراکنده باران خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۱۴ و ۱۵ دی) تنگه هرمز و طی سه روز آینده دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان درباره‌ وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۴ دی) صاف و غبارآلود، اوایل شب قسمتی ابری همراه با وزش باد و با حداقل دمای صفر و حداکثر دما ۱۱ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۱۵ دی) نیز قسمتی ابری، در بعضی ساعات همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir
 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
 
X