فرماندار کردکوی از نصب دوربین در جنگل این شهر خبر داد و گفت: پس از پیدا شدن جسد منتسب به معین شریفی در جنگل کردکوی، پلیس در حال بررسی ابعاد جنایی آن است

نصب دوربین در جنگل کردکوی

روز شنبه 27 دی بقایای اجساد منتسب به معین شریفی پس از 123 روز در جنگل کردکوی کشف شد که برای احراز هویت تحویل پزشکی قانونی و ابعاد جنایی آن هم توسط پلیس در حال بررسی است. مرداد امسال هم جسد سها رضانژاد گردشگر اهل کرج پس از یک ماه در ارتفاعات جهان نما کشف و دلیل مرگ وی سقوط از ارتفاع اعلام شد.

فرمانده انتظامی گلستان هفته گذشته با انتقاد از فرمانداری کردکوی گفته بود که برای پیشگیری از چنین اتفاقاتی مکاتبات لازم برای نصب دوربین در جنگل کردکوی را با فرمانداری این شهرستان انجام دادیم اما این اتفاق رخ نداد.

اما فرماندار کردکوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: دوربین منابع طبیعی در مسیر درازنو وجود دارد که بسیاری از مناطق شهرستان و حتی گرگان را پوشش می‌دهد و مکاتباتی با منابع طبیعی انجام شده تا دوربین چند منظوره برای جنگلبانی و مسائل امنیتی در جنگل کردکوی نصب شود.

ابراهیم قدمنان افزود: نصب دوربین در جنگل کردکوی مصوب شده و قطعی است و با همکاری منابع طبیعی این اتفاق رخ خواهد داد.

وی در خصوص پیدا شدن بقایای جسد منتسب به معین شریفی، گفت: لوازمی مانند موبایل و لباس کشف شده مربوط به معین شریفی بود و جسد منتسب به ایشان تحویل پزشکی قانونی شده تا هویت آن احراز و قطعی شود.

قدمنان ادامه داد: نیروهای هلال احمر و هیئت کوهنوردی پس از مفقود شدن معین شریفی مدت‌ها در جنگل تجسس کردند و اکنون پلیس در حال بررسی است که چرا بقایای جسد ابتدا کشف نشد و در این هفته کشف شد.

وی اضافه کرد: ابعاد جنایی این اتفاق به طور جدی توسط پلیس در حال بررسی است و پس از نتیجه گیری اطلاع رسانی خواهد شد.

فرماندار کردکوی با بیان اینکه کردکوی از لحاظ آمار جزو شهرهای امن استان گلستان است، گفت: اتفاقات اینچنینی در شهرهای دیگر هم رخ می‌دهد و من تاکید می‌کنم امنیت کردکوی عالی است.

قدمنان افزود: در حادثه‌ای که برای سها رضانژاد رخ داده بود ما ورود به تفرجگاه‌های شهرستان را ممنوع کرده بودیم و به لیدر آن تور هم اعلام کردیم اما آنها بدون مجوز به منطقه رفتند.

وی ادامه داد: در حال حاضر هم با توجه به شرایط کرونا و وضعیت نارنجی کردکوی، تفرجگاه‌های شهرستان را تعطیل کردیم و مردم هم باید رعایت کنند تا از این وضعیت خارج شویم.

وی یادآور شد: کردکوی به جنگل وصل و شهر گردشگر پذیری است اما اکنون برای سلامتی مردم مجبور به بستن تفرجگاه‌ها شده‌ایم.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com


 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
 
X