سخنگوی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که طبق پیش بینی ها، هشت میلیون و۳۰۰ هزار نفر در فازدوم واکسیناسیون کرونا کشور تا پایان بهار امسال واکسن دریافت می کنند. جهانپور ادامه داد: احتمال ورود انواع دیگر ویروس کرونا به کشور دور از انتظار نیست و باید مراقبت ها و رعایت پروتکل ها بیش از پیش جدی گرفته شود.

آغاز فاز دوم واکسیناسیون


سخنگوی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که طبق پیش بینی ها، هشت میلیون و۳۰۰ هزار نفر در فازدوم واکسیناسیون کرونا کشور تا پایان بهار امسال واکسن دریافت می کنند.

دکتر کیانوش جهانپور روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران در کرج افزود: عملیات واکسیناسیون فاز اول کرونا با سرعت در کشور در حال انجام است و از نیمه دوم اردیبهشت ماه وارد فاز دوم برای واکسیناسیون افراد بالای ۶۴ سال سن و افراد دارای بیماری زمینه ای خواهیم شد.

وی با تکذیب شایعاتی در خصوص عوارض جدی یا مرگ برخی دریافت کنندگان واکسن کرونا در ایران،گفت: تاکنون هیچ عارضه جدی در زمینه واکسن های داخلی و وارداتی مشاهده نشده است ضمن آنکه میزان ایمنی واکسن اسپوتنیک وی روسی بالای ۹۷ درصد است.

جهانپور در بخش دیگری از سخنانش افزود: بررسی نتایج آزمایشات بیماران کووید۱۹ در موج چهارم کشور نشان می دهد که بالای ۹۰ درصد بیماران به نوع جهش یافته کووید ۱۹ مبتلا شده اند.

رییس روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت : موج چهارم ویروس کرونا در ایران در واقع نوع جهش یافته انگلیسی است.

وی سفرهای نوروزی را در چرخش این ویروس بی تاثیر ندانست و گفت : مقایسه نوروز ۹۹ و سال ۱۴۰۰ نشان می دهد که میزان ابتلا و انتقال ویروس کرونا روندی متفاوت داشته است.

جهانپور ادامه داد : احتمال ورود انواع دیگر ویروس کرونا به کشور دور از انتظار نیست و باید مراقبت ها و رعایت پروتکل ها بیش از پیش جدی گرفته شود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir


 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X