پیش بینی هواشناسی، 5 شهریور 1400
مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وزش باد شدید در برخی مناطق کشور از امروز (۵ شهریور)، در عین حال از افزایش نسبی دما در نیمه غربی و سواحل کشور طی روزهای آینده خبر داد.

وزش باد شدید در برخی مناطق کشور/ افزایش نسبی دما در غرب و سواحلصادق ضیاییان ، ضمن بیان اینکه امروز (۵ شهریور) در استان‌های گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات مازندران رگبار ورعدوبرق و وزش باد شدید موقت ‌پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: فردا (۶ شهریور) در همین مناطق بارش ‌پراکنده و گاهی رعدوبرق مورد انتظار است.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز (۵ شهریور) وزش باد شدید در جنوب غرب کشور افزایش می‌یابد و احتمال گردوخاک در استان‌های ایلام و خوزستان وجود دارد، گفت: از یکشنبه تا سه‌شنبه (۷ تا ۹ شهریور) در غالب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود، با این حال طی ‌پنج روز آینده، وزش باد شدید در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور ‌پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: سرعت باد از امروز تا فردا (۵ تا ۶ شهریور) از شدت بیشتری برخورد است که سبب طوفان گردوخاک در شمال سیستان و بلوچستان و جنوب خراسان جنوبی خواهد شد.

به گفته ضیاییان، طی ‌پنج روز آینده دمای هوا در نیمه غربی و سواحل کشور به‌طور نسبی افزایش می‌یابد. همچنین طی دو روز آینده بخش‌های شمالی خلیج فارس مواج خواهد بود.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۶ شهریور) صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و طی ‌یکشنبه (۷ شهریور) نیز صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۵ و ۶ شهریور) اهواز با بالاترین دمای ۴۹ و ۴۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۲۹ و ۳۰ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir