مدارس که باز شوند ، ترافیک تهران افزایش می یابد
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تعداد واگن‌های مترو از هزار دستگاه در دوره چهارم شورا به ۴۰۰ دستگاه رسیده است، گفت: مدیریت شهری سابق با نخریدن واگن مترو باعث بدتر شدن اوضاع حمل و نقل عمومی شده است.

نخریدن واگن مترو باعث بدتر شدن اوضاع حمل و نقل عمومی شده


مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در حاشیه صحن امروز شورای شهر درباره وضعیت ترافیک و شلوغی حمل و نقل عمومی اظهار داشت: نخریدن واگن در مدیریت شهری گذشته سبب شده که وضعیت حمل و نقل عمومی نه تنها بهبود نیابد، بلکه بدتر هم بشود.

وی افزود: از ۶ هزار اتوبوس فعال تهران در دوره چهارم شورا اکنون فقط ۲۲۰۰ اتوبوس فعال است، همچنین تعداد هزار واگن به ۴۰۰ مورد رسیده و مسلما این موضوعات سبب می‌شود که مردم سراغ استفاده از خودروهای شخصی روند.

رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: نتیجه این موضوع افزایش ترافیک در پایتخت است، البته هنوز مدارس و دانشگاه‌ها باز نشده و اگر این موضوع محقق شود، حداقل ۲۰ درصد دیگر هم به ترافیک تهران افزوده خواهد شد.

چمران درباره سیاست بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری گفت: من موضوع خاصی که گره‌گشا در زمینه مشکلات باشد، ندیدم. یک بودجه معمولی بوده و به صورتی آن را تنظیم کرده که دستشان باز باشد و به نوعی ممکن است اصلا محقق نشود؛ چراکه آن را دست بالا گرفته‌اند.

وی در مورد اینکه آیا این موضوع عمدی بوده است یا خیر، گفت:‌ ان‌شاءالله این چنین نیست. گفته‌اند از آنجایی که امسال تورم بیشتر است پس بر همین اساس بودجه را بیشتر ببندیم.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com