توضیحات پلیس درباره کلیپ بحث‌ برانگیز «لتیان»
پلیس تهران اعلام کرد سه ماموری که فیلم رفتار خشونت‌آمیز آنها با زنی در سد لتیان در روزهای گذشته خبرساز شده بود، بازداشت شده‌اند

درباره ویدئوی دلخراش و پربازدیدی که ناامیدمان می‌کند

25 ثانیه فیلم منتشر شده از رفتار دو مأمور پلیس و یک سرباز کلانتری 165 لواسانات که زن جوانی را به زور سوار خودروی پلیس می‌کنند، در فضای مجازی دست به دست چرخید. زن جوان با مانتویی مشکی و شلوار جین آبی در حال ناسزاگویی به مأموران است و فردی مخفیانه در حال تصویربرداری از این صحنه است. مأموری که لباس شخصی به تن دارد، ابتدا با دست روی دست زن جوان می‌‌کوبد که گوشی از دست او پرت شده و گوشی به سپر عقب خودروی پلیس برخورد می‌‌کند و در این میان همان مرد که لباس شخصی به تن دارد، زن جوان را با زور و تهدید داخل خودروی پلیس می‌‌اندازد.

در بررسی‌های صورت گرفته و تحقیقات انجام شده مشخص شد که زن جوان و دوستش که این تصاویر را گرفته بود، سوار بر خودروی تیبا از ایست بازرسی لواسانات عبور می‌‌کنند. مأموران ایست بازرسی که به آنها مشکوک شده بودند، دستور ایست می‌‌دهند. اما دو زن بدون توجه به دستور ایست مأموران کلانتری به راهشان ادامه می‌‌دهند.بدین ترتیب تعقیب و گریز آغاز شد و کمی آن طرف‌تر، مأموران کلانتری 165 لواسانات موفق به متوقف کردن خودروی تیبا شدند ،اما زن جوان به دنبال برخورد مأموران، از خودرواش پیاده شده و شروع به فیلمبرداری می‌‌کند و از سایر رانندگان عبوری  می‌‌خواهد که از برخورد پلیس با آنها تصویربرداری کنند. در بازرسی از خودروی زن جوان، مقدار کمی ماده مخدر گراس کشف شد که بررسی‌ها نشان می‌‌دهد برای مصرف شخصی آنها بوده است.

با انتشار این فیلم، براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت: «سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت، دستورات لازم را درخصوص پیگیری ویژه حادثه دستگیری این خانم در منطقه سد لتیان توسط گشت خودرویی پلیس پیشگیری که تصاویری از آن منتشر شده صادر کرد.» بلافاصله تحقیقات به دستور رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ آغاز شد و در تحقیقات صورت گرفته سه مأمور کلانتری که در این صحنه حضور داشتند، بازداشت شدند.

توضیح پلیس درباره کلیپ لتیان

معاون اجتماعی انتظامی تهران بزرگ درباره جزئیات تصاویر منتشر شده در منطقه سد لتیان توضیحاتی داد.

سرهنگ مرادی گفت: چند روز پیش یک زن در حوالی سد لتیان واقع در جنوب شهر لواسان تهران توسط ماموران انتظامی با خشونت توسط ماموران کلانتری دستگیر شد.

او گفت: در این حادثه عوامل انتظامی مستقر در ایست و بازرسی سد لتیان به لحاظ حرکات مخاطره آمیز به سرنشینان خودرو مظنون و دستور ایست صـادر کردند، ولی آن‌ها بدون توجه به فرمان پلیس از صحنه متواری می­‌شوند.

معاون اجتماعی انتظامی تهران بزرگ گفت: دو خانم سرنشین خودرو، پس از دستگیری و موقع هدایت به مقر انتظامی، در برابر ماموران مقاومت کرده و موجب بروز چنین حادثه‌ای شدند.

سرهنگ مرادی گفت: شیوه دستگیری نامبردگان برخلاف آموزه‌های پلیس بوده و مورد تأیید نیست؛ در این خصوص برابر مقررات و ضوابط، موضوع تحت رسیدگی بوده و مراحل قانونی خود را طی می‌کند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: روزنامه ایران