پیش بینی هواشناسی، 18 بهمن 1401
سازمان هواشناسی در جدیدترین پیش‌بینی‌ها از وضعیت جوی از بارش برف و باران، کاهش چشمگیر دما، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در نقاط مختلف کشور خبر داد.

بارش برف و باران در راه این ۱۲ استان


سازمان هواشناسی کشور براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی اعلام کرد که امروز سامانه بارشی نیمه غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران، نیمه شمالی فارس، شمال بوشهر، کرمان، جنوب و غرب یزد،خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سواحل دریای خزر را فراخواهد گرفت و موجب بارش باران و برف و وزش باد در این مناطق می‌شود.

بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به صورت برف است و درمناطق گرمسیر رگبار باران گاهی رعد و برق رخ می‌دهد.

چهارشنبه بارش در شمال غرب، غرب، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، سواحل دریای خزر، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز، خراسان شمالی، خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی ادامه خواهدداشت.

پنجشنبه در نوار شمالی و غرب کشور بارش، وزش باد و کاهش نسبی دما ادامه خواهد داشت.

جمعه بارش در شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز تضعیف شده و در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، خراسان رضوی و سمنان تداوم خواهد داشت.

شنبه بارش در سواحل دریای خزر، دامنه و ارتفاعات البرز و برخی مناطق واقع در مرکز کشور ادامه خواهد داشت.

از روز چهارشنبه تا جمعه در نوار شمالی و غربی کشور کاهش نسبی دما رخ می‌دهد که در شمال غرب و سواحل دریای خزر کاهش دما تا حدود ۵ تایی درجه پیش‌بینی می‌شود.

در سه روز آینده وزش باد در اغلب مناطق کشور قابل ملاحظه است.

دریای خزر چهارشنبه و پنجشنبه و خلیج فارس امروز و پنجشنبه مواجمند.

توده گرد و خاک که روی کشور عراق شکل گرفته در ساعات آینده با حرکت شرق سوی خود نوار غربی کشور را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. بنابراین، در غرب و جنوب غرب کشور احتمال وقوع گرد و خاک همراه با کاهش کیفیت هوا و دید افقی وجود دارد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com