پیش بینی هواشناسی، 25 اسفند 1401
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در غالب نقاط کشور، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ در نقاط مستعد خبر داد.

این استان‌ها منتظر رگبار و رعد و برق باشند


صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: پنجشنبه (۲۵ اسفند) با فعالیت سامانه بارشی در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان، کردستان  کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری  کهگیلویه و بویر احمد، شمال بوشهر، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، سمنان، غرب و شمال اصفهان و به‌تدریج در استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی بارندگی، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در نقاط مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود که بتدریج از اواخر وقت روز پنجشنبه میزان بارش از سمت غرب کاهش خواهد یافت.  

وی افزود: جمعه (۲۶ اسفند) در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر ، خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی، شرق و ارتفاعات سمنان و برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی. اردبیل، زنجان، قزوین و شمال استان‌های سیستان و بلوچستان، البرز و تهران بارش رخ خواهد داد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، شنبه (۲۷ اسفند) در گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان بارش پراکنده خواهد بود و به‌تدریج سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

وی ادامه داد: از بعد از ظهر یکشنبه(۲۸ اسفند) سامانه بارشی دیگری وارد کشور خواهد شد که در استان‌های واقع در شمال غرب و غرب بارش آغاز می‌شود.

ضیاییان در ادامه گفت: دوشنبه (۲۹ اسفند) با گسترش سامانه علاوه بر مناطق ذکر شده در دامنه و ارتفاعات زاگرس مرکزی، البرز، مرکزی، بخش‌هایی از جنوب غرب، غرب سواحل دریای خزر و به‌تدریج مرکز کشور بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در مناطق مستعد تگرگ و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف و کولاک برف پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در ساعات بعد از ظهر در برخی نقاط نیمه‌جنوبی استان سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان افزایش ابر و رگبار پراکنده باران گاهی همراه با وزش باد شدید موقت نیز رخ خواهد داد.

ضیاییان تاکید کرد: پنجشنبه در شمال شرق، جنوب غرب، غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در برخی ساعات وزش باد شدید رخ می‌دهد که در مناطق مستعد سبب گردوخاک و کاهش دید خواهد شد.

وی افزود: از بعد از ظهر پنجشنبه تا شنبه نیز خلیج فارس مواج  خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( ۲۶ اسفند ) نیمه‌ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و روز  شنبه ( ۲۷ اسفند ) صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۵ و ۲۶ اسفند) بندرعباس با دمای ۳۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۳ و ۴ درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir