تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 13 اردیبهشت 1402
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، امروز پس از ۵۴ روز، مرگ و میر کرونا در کشور، مجددا تک رقمی شد و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۶ هزار و ۱۳۶ رسید.

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 1402/02/13


از دیروز تا امروز ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۲۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۹۹ نفر از آنها بستری شدند.

بر این اساس مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۶۰۹ هزار و ۳۴۹ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷ نفر از بیماران کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و بر این اساس امروز پس از ۵۴ روز، مرگ و میر کرونا در کشور، مجددا تک رقمی شد. بنابراین مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۶ هزار و ۱۳۶ رسید.

خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۳۶۰ هزار و ۵۲۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. ۵۴۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۵۶ میلیون و ۴۱۷ هزار و ۲۷۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در عین حال تا کنون ۶۵ میلیون و ۲۱۶ هزار و ۷۵۲ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۶۱۲ هزار و ۴۳۷ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۶۹۴ هزار و ۸۲۹ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۵۲۴ هزار و ۱۸ دُز رسید.

همچنین در حال حاضر هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز کرونا نیست، ۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۱۳ شهر در وضعیت زرد و ۲۲۶ شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir