گزارش مدیریت بحران استان تهران درباره زلزله ملارد
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به وقوع زلزله ۳.۹ ریشتری در نزدیکی شهر ملارد گفت: خوشبختانه زمین لرزه امروز هیچ خسارتی نداشته و گسلی که باعث وقوع این زلزله شد گسل خطرناکی نبوده و غیرفعال است و از مردم می‌خواهیم نگران نباشند و خبرها را فقط از مراجع رسمی دنبال کنند.

زلزله در غرب استان تهران هیچگونه خسارتی نداشت/مردم نگران نباشندحامد یزدی مهر با اشاره به وقوع زمین لرزه ۳.۹ ریشتری در غرب استان تهران اظهارکرد: طبق اعلام مؤسسه ژئوفیزیک این زمین لرزه در عمق هشت کیلومتری زمین رخ داده و به همین دلیل مردم استان‌های تهران و البرز این زلزله را احساس کردند.

یزدی مهر با بیان اینکه زلزله در پنج کیلومتری شهرستان ملارد، هفت کیلومتری صفا دشت و هشت کیلومتری مشکین دشت در استان البرز احساس شده است، گفت: خوشبختانه این زمین لرزه هیچ خسارتی بر جای نگذاشته است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بیان کرد: از آنجا که موضوع آمادگی اجتناب ناپذیر است و همه دستگاه‌ها به عنوان متولیان خدمت به مردم باید آمادگی کامل داشته باشند و این موضوع را در دستور کار قرار دهند، به محض وقوع زمین لرزه ستاد مدیریت بحران در غرب استان تهران به حالت آماده باش کامل در آمد و تیم‌های ارزیاب در مناطق تحت تاثیر وقوع زلزله حضور یافتند.

وی با تاکید بر اینکه طبق اعلام کارشناسان و مؤسسه ژئوفیزیک، گسل ملارد یک گسل غیر فعال است و هر از چند گاهی لرزه‌ای ایجاد می‌کند و جای هیچ نگرانی وجود ندارد، افزود: طبق اعلام کارشناسان با توجه به مشخصات این گسل همانند گسل‌های دیگر در سطح کشور عموما حرکاتی خفیف داشته و تخلیه انرژی های زمین از طریق گسل‌ها امری کاملا طبیعی می‌باشد.

بر اساس گزارش مدیریت بحران استان تهران، یزدی مهر بیان کرد: همزمان با وقوع زمین لرزه، جلسه ستاد مدیریت بحران در شهرستان ملارد به ریاست فرماندار محترم با حضور تمامی دستگاه‌های شهرستانی تشکیل شده و اوضاع کاملاً تحت کنترل است و همه اجزا شهرستان در آمادگی صد در صدی قرار دارند و از مردم می‌خواهیم آرامش خود را حفظ کنند.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir