مدیر کمپ ترک اعتیاد لنگرود بازداشت شد
رئیس کل دادگستری گیلان، با بیان اینکه کوتاهی‌های احتمالی از سوی گردانندگان کمپ ترک اعتیاد لنگرود متصور است، اضافه کرد: مدیر مجموعه که در محل حادثه حضور نداشت، تحت بازداشت است

بازداشت مدیر کمپ ترک اعتیاد لنگرود در پی آتش سوزی

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی امروز، ۱۲ آبان ماه در حاشیه بازدید از محل وقوع حادثه آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد شهرستان لنگرود، با بیان اینکه علت آتشسوزی هنوز معلوم نیست، اظهار کرد: علت حادثه توسط کارشناسان حاذق آتشنشانی و هلال احمر و در صورت ضرورت، کارشناسان بخش خصوصی در حال بررسی است.

وی افزود: متاسفانه تاکنون ۳۲ نفر فوت شده‌اند و مصدومان و مجروحان به دلیل سوختگی‌های سطحی و عمقی در بیمارستان بستری هستند.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه مجموعه قضایی استان با حضور در محل، برداشت صحنه‌ای از حادثه را داشته و بلافاصله اقدامات اولیه را انجام داده‌اند، تصریح کرد: با دستور دادستان استان، مصدومان به بیمارستان اعزام شدند؛ البته بیمارستان لنگرود امکانات لازم را نداشت و لذا با هماهنگی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، بیمارستان ولایت رشت جهت مداوای مجروحان، آمادگی کامل دارد.

حجت الاسلام صادقی نیارکی، با اشاره به دستور اکید رئیس قوه قضائیه جهت رسیدگی دقیق به موضوع، خاطرنشان کرد: تمام کسانی که احیانا کوتاهی و سهل‌انگاری کرده و وظیفه نظارتی خود را در این مجموعه انجام نداده‌اند، تحت پیگرد قانونی قرار دارند.

وی ادامه داد: از سوی دادستان استان دستور بازداشت تعدادی از افراد که مقصر بودند و کوتاهی کرده‌اند، در همان ابتدا صادر شد.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه کوتاهی‌های احتمالی از سوی گردانندگان این مجموعه متصور است، اضافه کرد: مدیر مجموعه که در محل حادثه حضور نداشت، تحت بازداشت است.

وی با ابراز امیدواری از عدم تکرار چنین حوادثی، یادآور شد: علت حادثه هنوز معلوم نیست، اما دستگاه قضایی به هرگونه کوتاهی در اعمال نظارت، با فوریت و جدیت و قاطعیت رسیدگی می‌کند.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir