بر این اساس منابع دیپلماتیک آمریکایی مدعی اند یانوکوویچ کی یف را به مقصد شرق اوکراین ترک کرده است.
درخواست روسای جمهوری روسیه وآمریکا از کی یف برای اجرای هر چه سریعتر اصلاحات مطرح شده در توافق آشتی ملی و انتشار گزارش هایی از خروج رئیس جمهوری اوکراین از پایتخت از جمله آخرین تحولات این کشور به شمار می رود.

 به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که با توافق به دست آمده بین دولت اوکراین و مخالفان، فشارها به کی یف برای اجرای مفاد این توافق افزایش یافته است، برخی منابع از فرار "ویکتور یانوکوویچ" رئیس جمهور به شرق این کشور خبر می دهند.

بر این اساس منابع دیپلماتیک آمریکایی مدعی اند یانوکوویچ کی یف را به مقصد شرق اوکراین ترک کرده است. این در حالی است که بیش از 10 هزار نفر از مخالفان دولت با تجمع در میدان اصلی کی یف در انتظار عملی شدن توافق آشتی ملی از سوی یانوکوویچ هستند.

در همین حال روسای جمهوری آمریکا و روسیه از دولت اوکراین خواستند هر چه سریعتر به تعهدات خود عمل کرده و به بحران این کشور پایان دهد. به گفته یک مقام ارشد مسکو "ولادیمیر پوتین" و "باراک اوباما" در تماس تلفنی "سازنده" خود در مورد لزوم اقدام سریع در این خصوص متفق القول بوده اند. به گفته این دو توافقی که بین مخالفان و دولت یانوکوویچ به دست آمده "فرصتی واقعی" برای پایان دادن به خصونت ها به شکل مسالمت آمیز است.

برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری تا پایان سال، تشکیل دولت آشتی ملی، اصلاح قانون اساسی به منظور کاهش اختیارات ریاست جمهوری و آزادی "یولیا تیموشنکو" رهبر زندانی اپوزیسیون از جمله مفاد توافق مذکور عنوان شده است.

همچنین کاخ ریاست جمهوری اوکراین به محاصره مخالفان درآمده و مخالفان تصریح کرده اند که آنها تنها از کاخ محافظت می کنند.

گفتنی است طی خشونت های روزهای اخیر در کی یف بیش از 70 نفر کشته و دهها نفر دیگر مجروح شده اند. در پی وقوع این درگیری ها اتحادیه اروپا از اعمال تحریم هایی علیه کی یف خبر داد.


گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com

مطالب پیشنهادی :
بانوی نارنجی پوش در انتظار آزادی
ظریف به مجلس فرا خوانده شد
وزیر بازرگانی چین در ایران
جزییات آزمون دکتری 93 اعلام شد
صفحه صیغه، با سوءاستفاده از عکس دختران
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
تیتر روزنامه های امروز 98/03/28 تیتر روزنامه های امروز 98/03/28

تیتر روزنامه های امروز سه شنبه 98/03/28 و مهمترین عناوین خبری روزنامه های امروز ایران، همراه با عکس صفحه اول روزنامه ها را در روزنامه های امروز سیمرغ بخوانید

 
X