سخنگوی ریاست جمهوری روسیه با اشاره به برخی اقدامات اتحادیه اروپا و آمریکا برای اعمال تحریم علیه این کشور، ابراز داشت در چنین شرایطی مسکو می‌تواند شرکای اقتصادی دیگری برای خود بیابد.
به گزارش صدای روسیه؛ دمیتری پسکوف،‌ سخنگوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد: در صورتی که اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور اعمال کنند،‌ مسکو به دنبال شرکای اقتصادی دیگری خواهد رفت.

پسکوف که امروز چهارشنبه با بی‌بی‌سی سخن می‌گفت، افزود: اگر یک شریک اقتصادی در بخشی از دنیا تصمیم بگیرد تا ما را تحریم کند،‌ ما نیز توجه خود را به دیگر شرکای خود در دیگر قسمت‌های جهان معطوف می‌کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: سربازان باقی‌مانده اوکراینی در منطقه کریمه می‌توانند از بین دو گزینه پیش‌روی خود یکی را انتخاب کنند،‌ یا به نیروهای نظامی منطقه کریمه بپیوندند که در این صورت بخشی از ارتش روسیه خواهند شد و یا آزاد خواهند بود که شبه‌جزیره کریمه را ترک کنند.

سخنگوی پوتین تصریح کرد که روسیه به دنبال انجام عملیات نظامی در نواحی شرقی اوکراین نیست.

پسکوف ابراز داشت: عملیات نظامی در مناطق شرقی اوکراین هرگز مدنظر روسیه نبوده است، اما مسکو به منظور حمایت از و کمک به روس‌تبارهای ساکن در مناطق شرقی اوکراین،‌ تمامی اقدامات ممکن را انجام خواهد داد،‌ و از جمله این اقدامات استفاده از تمامی ابزارهای قانونی مطابق با قوانین و مقررات بین المللی است.

وی با اشاره به حادثه مرگ یک کارمند اوکراینی در منطقه کریمه در روز گذشته (سه‌شنبه)، اظهار داشت نظامیان هوادار روسیه در این منطقه شاهد اقدامات تحریک‌آمیز از سوی کسانی بودند که به دنبال ایجاد درگیری و نزاع بودند. این در حالی است که طبق گزارش‌های منتشره حدود 20 هزار کارمند اوکراینی در حال حاضر در منطقه کریمه ساکن هستند.
گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:tasnimnews.com

مطالب پیشنهادی :
مجروحیت 31 نفر در حوادث چهارشنبه‌سوری
امروز به روایت روزنامه ها 92/12/27 + تصاویر
ظریف به غرب درباره مذاکرات هسته‌ای هشدار داد
اسرائیل: هواپیمای مالزی را ایران دزدیده است
بابک زنجانی نمی خواهد بدهی خود را پس بدهد
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
مطهری: نیروهای‌ نظامی در انتخابات دخالت نکنند مطهری: نیروهای‌ نظامی در انتخابات دخالت نکنند

مطهری می‌گوید: نیروهای نظامی باید به تذکرات درباره عدم دخالت در سیاست و اقتصاد توجه کنند چرا که اساسا ورود این نیروها به این دو حوزه خطرناک است

 
X