براساس جدید ترین آمارهای منتشر شده از تلفات بحران سوریه، بیش از 150 هزار نفر از مارس 2011 تاکنون در ناآرامی های خشونت بار این کشور کشته شده اند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، این آمار جدید توسط مجموعه "دیده بان حقوق بشر سوریه" مستقر در لندن اعلام شده است. این گروه با استفاده گزارشگران مستقر در مناطق مختلف سوریه، این آمار را دریافت و منتشر می کند.

این مجموعه اعلام کرده است که تاکنون توانسته است کشته شدن 150 هزار و و344 نفر را از زمان آغاز ناآرام ها در روز 18 مارس 2011 در استان درعا در جنوب سوریه تا 31 مارس 2014 ثبت و مستند کند.

براین اساس، کشته ها شامل 51 هزار و 212 غیرنظامی، 58 هزار و 480 نفر از نیروهای مسلح دولتی و حامیان آنها، 37 هزار و 781 نفر از مخالفان از جمله تندروهای اسلامگرا و 2 هزار و 871 نفر با هویت نامشخص هستند.

در میان غیرنظامیان نیز 7 هزار و 14 کودک و 5 هزار و 266 دختر بالای 12 سال دیده می شود.

کشته شدگان در صف نیروهای دولتی سوریه و حامیان آنها نیز به این شرح اعلام شده است: 35 هزارو 601 نیروهای نظامی رسمی،  21 هزار و 910 نفر از نیروهای شبه نظامی حامی دولت، 364 نفر از نیروهای نظامی حزب الله لبنان و 605 نفر از شیعیانی غیرسوری.

دیده بان حقوق بشر تاکید کرد تلفات در میان نیروهای نظامی دولتی و مخالفان مسلح بیش از این است اما مستند کردن آن سخت و دشوار است.

در این گزارش به هزاران نفر ناپدید و مفقود شده در جنگ داخلی سوریه نیز اشاره شده است. علاوه بر این 8 هزار نفر نیز از نیروهای نظامی دولتی و حامیان آن به اسارت مخالفان درآمده اند.
همچنین صدها نفر توسط گروه های محلی در مناطق مختلف سوریه، دزدیده شده اند.
گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: asreiran.ir

مطالب پیشنهادی :
نخستین زن سعودی عضو داعش+ عکس
انتشار تصویر جعلی از مرزبانان ربوده‌شده ایرانی+عکس
تصادف دو خودرو در کرمان شش کشته بر جای گذاشت
اروپا و آمریکا از آسیب وارد کردن به توافقات ، بپرهیزند
پرتاب زباله و سبزه از خودرو چقدر جریمه دارد؟
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X