گزارش‌ها حاکی از آن است که این دوره از انتخابات میاندوره‌ای کنگره، جزء پرهزینه‌ترین انتخابات آمریکا به حساب می‌آید و هم‌اکنون جمهوری‌خواهان با در دست داشتن کنترل سنا می‌توانند سیاست‌های موردنظر خود را در لوایح بودجه را اعمال کنند
 حزب جمهوری‌خواه آمریکا در نهایت موفق شد تا بعد از کسب 6 کرسی لازم، در انتخابات میاندوره‌ای کنترل سنا را از دست دموکرات‌ها بیرون درآورند. خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرد که خارج شدن سنا از کنترل دموکرات‌ها قدرت جمهوری‌خواهان را در دو سال پایانی ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» افزایش می‌دهد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این دوره از انتخابات میاندوره‌ای کنگره، جزء پرهزینه‌ترین انتخابات آمریکا به حساب می‌آید و هم‌اکنون جمهوری‌خواهان با در دست داشتن کنترل سنا می‌توانند، سیاست‌های موردنظر خود را در لوایح بودجه را اعمال کنند و همچنین موانعی را بر سر تائید افراد پیشنهادی اوباما برای مسئولیت‌های قضایی و اجرایی ایجاد کنند.

جمهوری‌خواهان بعد از آن توانستند کنترل سنا را به دست گیرند که کرسی‌های ایالات «آرکانزاس»، «مونتانا»، «داکوتای جنوبی»، «ویرجینیای غربی» و «کارولینای شمالی» را تصاحب کردند.

این برای اولین بار از سال ۲۰۰۶ تاکنون است که جمهوریخواهان کنترل مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا را در به صورت همزمان در دست گرفته‌اند.

هم‌اکنون «میچ مک کونل» که تاکنون رهبر اقلیت جمهوری‌خواهان سنا بوده است، از این پس رهبر اکثریت جمهوری‌خواهان سنا خواهد بود.

شبکه بی بی سی گزارش کرد که جمهوری‌خواهان با کسب 52 کرسی سنا اکنون موفق شده‌اند اکثریت سنا را به دست گیرند. این پیروزی با اعلام نتایج در کارولینای شمالی به دست آمد و در آنجا «تام تیلیس» موفق شد رقیب دموکرات خود را شکست دهد.

با این اوصاف، نتایج انتخابات میاندوره‌ای کنگره آمریکا برای کسب پست فرمانداری‌ها در بیش از 30 ایالت کشور همگی به نفع جمهوری‌خواهان است.

نتایج حاکی از آن است که در مجلس نمایندگان آمریکا، جمهوری‌خواهان تاکنون 226 کرسی و دموکرات‌ها 139 کرسی در مجلس سنا جمهوری‌خواهان 52 کرسی و دموکرات‌ها 45 کرسی را به دست آورده‌اند.

نتیجه رقابت برای کسب پست فرمانداری در بیش از 30 ایالت آمریکا حاکی از آن است که تاکنون 26 فرماندار جمهوری‌خواه و 13 فرماندار دموکرات پیروز شده‌اند.

نتیجه انتخابات میاندوره‌ای کنگره و پیروزی جمهوری‌خواهان در سنا واکنش‌هایی را از دو طرف به همراه داشت.

گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که «ارنست» نماینده جمهوری‌خواه ایالت «آیووا» ۵۲ درصد آراء (۵۷۷ هزار و ۲۱۰ رأی) و «بریلی» نماینده دموکرات این ایالت ۴۴ درصد از آراء (۴۸۶ هزار و ۵۷ رأی ) را به دست آورد و پیروز شد.

در ایالت «ویرجینیا»، دموکرات‌ها اکثریت آرا را به دست آوردند، «وارنر» نامزد دموکرات توانست ۴۹ درصد آراء (یک میلیون و ۷۲ هزار و ۴۸۷ رأی) و «گیلسپی» نامزد جمهوری‌خواه توانست ۴۸ درصد آراء (یک میلیون و ۶۰ هزار و ۲۵ رأی) را به دست آورد.

در ایالت «کارولینای شمالی» نیز جمهوری‌خواهان پیروز شدند و «تیلیس» نامزد جمهوری‌خواه با ۴۹ درصد (یک میلیون ۳۹۷ هزار و ۲۶۲ رأی) توانست رقیب دموکرات خود به نام «هاگان» را که ۴۷ درصد (یک میلیون و ۳۴۴ هزار و ۶۰۶ رأی) آورده بود، شکست دهد.

در ایالت آلاسکا نیز جمهوری‌خواهان پیروز شدند و «سولیوان» نامزد جمهوری‌خواه با ۵۰ درصد آراء   (۳۴ هزار و ۸۶۶ رأی) توانست «بگیچ» نامزد دموکرات را که ۴۴ درصد آرا (۳۱ هزار و ۳۲۳) را کسب کرده بود، شکست دهد.

نتایج در ایالت «ویسکانسین» نیز به نفع جمهوری‌خواهان بود به طوریکه «واکر» با ۵۵ درصد آراء ( یک میلیون و ۱۹۹ هزار و ۴۱۳ رأی) توانست، «برکی» با ۴۵ درصد آراء (یک میلیون و ۱۷ هزار و ۷۳۱ رأی) را شکست دهد.

در ایالت «جورجیا» نیز جمهوری‌خواهان پیروز شدند و «دیل» نامزد جمهوری‌خواه با ۵۳ درصد آراء (یک میلیون ۳۲۱ هزار و ۵۵۶ رأی) «کارتر» با ۴۵ درصد آراء (یک میلیون و ۱۲۱ هزار و ۳۳۸ رأی) را شکست داد.

در ایالت «فلوریدا» نیز «اسکات» جمهوری‌خواه با ۴۸ درصد‌ آراء (دو میلیون و ۸۵۶ هزار و ۹۵۶ رأی) موفق به شکست «کریست» دموکرات شد که ۴۷ درصد آراء (دو میلیون و ۷۸۴ و ۷۷۴ رأی) را به دست آورده بود.

«کلرادو» ایالت بعدی است که جمهوری‌خواهان در آن پیروز شدند، «بروز» نامزد جمهوری‌خواه و «هیکنلوپر» نامزد دموکرات، هر دو ۴۸ درصد آراء را به دست آوردند اما تعداد رأی‌هایی که جمهوری‌خواهان کسب کردند، ۸۳۰ هزار و ۶۳۷ رأی بود ولی تعداد رأی‌هایی که دموکرات‌ها کسب کردند، ۸۲۲ هزار و ۷۰۲ رأی بود.

«تد کروز» سناتور جمهوری‌خواه ایالت تگزاس که یکی از نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا است، بعد از پیروزی حزبش در انتخابات میاندوره‌ای و تصاحب کنترل سنا، گفت (اینجا) که «عصر بی‌قانونی اوباما به پایان رسید».


گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com

مطالب پیشنهادی :
متعصبان، زوج مسیحی را زنده زنده سوزاندند
احتمال ایجاد خط بانکی مستقیم ایران و آمریکا
رهبر انقلاب در عزاداری شام غریبان
افزایش مصرف بنزین در تهران
شرمن قائم مقام وزارت خارجه آمریکا شد
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
فوت کودک ۴ساله در یکی از پارک‌های رشت فوت کودک ۴ساله در یکی از پارک‌های رشت

فرمانده انتظامی رشت از فوت کودک 4 ساله حین بازی در یکی از پارک‌های این شهرستان خبر داد

 
X