رابطه صمیمانه باراک اوباما با "آن سانگ سوچی" در کنفرانس خبری مشترک این دو در یانگون تصاویر غیره منتظره‌ای خلق کرد که مورد توجه رسانه های خارجی قرار گرفت.
 باراک اوباما رئیس جمهور امریکا دیروز و در جریان سفر به میانمار با آنگ سان سوچی رهبر اپوزسیون این کشور در منزلش در یانگون دیدار کرد. اوباما و سوچی پس از این دیدار در کنفرانس خبری مشترک در محل اقامت سوچی شرکت کردند. رئیس جمهور امریکا در این کنفرانس از دولت این کشور به دلیل برخورد نامناسبت با اقلیت‌های مذهبی انتقاد کرد و قوانین میانمار که اجازه نمی‌دهد سوچی رئیس جمهور این کشور شود را زیر سوال برد و از تلاش‌های رهبر اپوزیسیون برای تغییر این قانون حمایت کرد.

با این وجود آنچه در این نشست بیش از هر چیز توجه رسانه ها را به خود جلب کرد نه سخنان اوباما در حمایت از سوچی که حرکت غیر منتظره و نامتعارف وی در نشان دادن صمیمیتش با رهبر اپوزسیون میانمار بود.

اوباما پس از پایان این کنفرانس در مقابل دوربین عکاسان سوچی را در آغوش گرفت و بوسید؛ حرکتی که برای همه از جمله خود سوچی غیرمنتظره بود. اسوشیتدپرس که یکی از رسانه هایی  بود که این اقدام اوباما را مورد توجه قرار داده بود این اقدام اوباما را با گرم گرفتن جنجالی رئیس جمهور امریکا با بانوی نخست وزیر دانمارک در مراسم یادبود ماندلا مقایسه کرد. اقدامی که گفته می شد باعث رنجش همسر اوباما شده است. عکس های زیر در رویترز و اسوشیتدپرس منتشر شده است.http://www.seemorgh.com/uploads/1393/08/cecfrft1.jpg

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/08/cecfrft2.jpg

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/08/cecfrft3.jpg

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/08/cecfrft4.jpgگردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: fararu.com

مطالب پیشنهادی :
نوبت به داعش رسید / ریش قرمز داعش کشته شد
پاسخ رسمی واتیکان به نامه آیت‌الله مکارم شیرازی
یادواره شهدای موشکی سپاه و پرواز پهباد «RQ170» ایرانی
آخرین اخبار از کارت جهیزیه ، طرح همیاران ازدواج
اصلاح نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه آزاد تا اردیبهشت 94
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده ترین اخبار
 
X