رئیس جمهوری آمریکا با تایید مرگ پیتر کاسیگ، امدادگر شهروند ایالات متحده که در اسارت داعش بود، سربریدن او را "پلیدی محض" خواند.
باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا ضمن ابراز همدردی با اعضای خانواده کاسیگ گفت: او را کسانی که دنیا به درستی "غیرانسان" خطاب می‌کند، آن هم با عملی که به غایت اهریمنی است از ما گرفتند.

صحنه مرگ کاسیگ و چند سرباز سوری در ویدئویی که به تازگی گروه داعش منتشر کرده دیده می‌شود.

در این ویدئو شبه‌نظامیان داعش سر بریده امدادگر آمریکایی و ۱۹ تن دیگر را نشان می‌دهند که به گفته آنها افسران و خلبانان سوری هستند.

پیتر کاسیگ، گروگان آمریکایی که به عبدالرحمن کاسیگ، تغییر نام داد، امدادگری بود که توسط داعش در سوریه ربوده شده بود.

کاسیگ ۲۶ ساله، پیش از به اسارت درآمدن در مرزسوریه و ترکیه مشغول کار بود.

حدود یک ماه پیش هم داعش ویدئوی سر بریدن آلن هنینگ امدادگر بریتانیایی را منتشر کرد و در انتهای آن تهدید کردکه آقای کاسیگ را هم خواهد کشت.

والدین آقای کاسیگ که ساکن ایندیانای آمریکا هستند، چندی پیش بخش‌هایی از نامه‌ پسرشان را منتشر کردند که در آن از سختی‌های گروگان بودن نوشته بود.

با کشته شدن عبدالرحمن کاسیگ، شمار شهروندان غربی که داعش سربریده است اکنون به ۵ نفر رسید.

دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس در واکنش به این ویدیو آن را اقدامی "نفرت‌انگیز" خواند. از سوی دیگر دولت انگلیس اعلام کرد، درباره گزارش‌هایی مبنی بر اینکه جلاد داعش موسوم به «جان جهادی» هفته گذشته در حمله نیروهای تحت رهبری آمریکا زخمی شده است، تحقیق می‌کند. این جلاد که فردی تبعه انگلیس است، پیشتر اقدام به کشتن چهار خبرنگار و کارمند امدادی انگلیسی و آمریکایی کرده بود.گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

مطالب پیشنهادی :
داعش یکی از اعضای خود را کشت + عکس(+18)
اراذل و اوباش به دو بیمارستان اردبیل حمله کردند
گفتگوی روحانی و ظریف با یوسف بن علوی
انتقاد از برخورد پلیس در تجمع هواداران مرتضی پاشایی
نیویورک تایمز: نباید فرصت توافق از دست برود
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
آغاز روند نزولی قیمت برخی از کالا‌ها آغاز روند نزولی قیمت برخی از کالا‌ها

«گرانی» میهمان ناخوانده‌ای بود که به یکباره در خیلی از کالا‌ها دیده شد. از ماکارونی و تن ماهی گرفته تا لاستیک و خرما. اکنون کالا‌هایی که در گزارش پیش رو می‌آید با کاهش قیمت روبه‌رو شدند و در برخی دیگر ثبات قیمت اتفاق افتاده است

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X