یک دختر نوجوان در افغانستان پس از تسلیم شدن به پلیس به مرکز شهر لشکرگاه منتقل شده و در برابر رسانه‌ها گفته که توسط پدرش وادار به انجام حمله انتحاری شده بود.
مقام‌های پلیس در ولایت هلمند در جنوب افغانستان اعلام کردند که دختر نوجوانی که وادار به انجام حمله انتحاری شده بود، خود را به پلیس تسلیم کرده است. فرید احمد عبیدی» سخنگوی پلیس هلمند گفت که نام این دختر «زرمینه» است و ظاهرا چهارده سال دارد که توسط پدر و دایی‌اش وادار به انجام یک حمله انتحاری شده بود.

وی گفت که یک روز پیش از اینکه حمله انتحاری انجام شود، این دختر نوجوان به محلی در منطقه نوزاد این ولایت آورده شده بود تا هدف را از نزدیک ببیند که با استفاده از فرصت خود را به پاسگاه پلیس نظم عامه تسلیم کرد.

این دختر نوجوان پس از تسلیم شدن به پلیس به مرکز شهر لشکرگاه منتقل شده و در برابر رسانه‌ها گفته که توسط پدرش وادار به انجام حمله انتحاری شده بود.

زرمینه که حالا در دارالتادیب به سر می‌برد همچنین گفته که سه هفته پیش برای آمادگی حمله انتحاری به خانه دایی‌اش فرستاده شده بود.

گزارش‌های ضد و نقیض دیگری هم در مورد این دختر نوجوان وجود دارد.

پلیس درحال بررسی این مساله است که آیا این دختر واقعا برای حمله انتحاری آماده شده بود یا اینکه به دلیل فرار از خشونت‌های خانوادگی خود را به پلیس تسلیم کرده است.

سخنگوی پلیس هلمند می‌گوید تحقیقات ابتدایی و اعترافات این دختر نوجوان نشان می‌دهد که فردی به نام عبدالباقی که از افراد گروه طالبان است پدرش را مجبور کرده بود که او را برای انجام حمله انتحاری آماده کند.

پلیس هلمند می‌افزاید که افراد طالبان دو کودک دیگر را هم آماده حملات انتحاری کرده‌اند.

اما پدر زرمینه این جزئیات را تائید نکرده و یک منبع محلی گفته که این دختر هنگام تسلیم، با خود تجهیزات حمله انتحاری نداشته است. هنوز در ارتباط با این حادثه کسی بازداشت نشده است.

گروه طالبان گفته که افراد این گروه با این مساله ارتباطی ندارند.

پیش از این هم در ولایت هلمند یک دختر دوازده ساله به نام سپوژمی در منطقه خانشین هلمند قبل از انجام حمله انتحاری خود را به پلیس تسلیم کرده بود.

ولایت هلمند در جنوب افغانستان از ولایت‌های نا‌امن به شمار می‌رود. گروه طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی مسلح در روستا‌ها و مناطق این ولایت حضور دارند.

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/10/afqan1.jpg

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/10/afqan2.jpgگردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: mashreghnews.ir

مطالب پیشنهادی:
آیا گروه 1+5 در آینده از هم می پاشد؟
ترور یک روحانی در خودروی شخصی اش
متقاضیان آزمون دکتری کاهش یافت
شهادت سردار پاسدار حمید تقوی به دست تروریست های تکفیری و داعش
خبر تصویری اعدام دو نفر به دست داعش به جرم اختلاس(16+)
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده ترین اخبار
 
X