تحلیلگران می‌گویند کاهش قیمت نفت عربستان برای مشتریان اروپایی نشان دهنده این است که این کشور همچنان به دنبال دفاع از سهم بازار خود است.
 تحلیلگران می‌گویند کاهش قیمت نفت عربستان برای مشتریان اروپایی نشان دهنده این است که این کشور همچنان به دنبال دفاع از سهم بازار خود است. شرکت نفتی آرامکو عربستان قیمت فروش نفت خود برای بازارهای شمال غرب اروپا که تنها بخش کمی از تولید نفت عربستان را خریداری می کند با چهار دلار و 65 سنت تخفیف نسبت به نفت برنت به فروش رساند که پایین ترین سطح قیمت از سال 2009 تاکنون است.

این درحالی است شرکت آرامکو قیمت فروش نفت سبک عربی خود برای ماه فوریه را برای مشتریان آسیایی که بزرگترین بازار این شرکت را تشکیل می‌دهند 60 سنت در هر بشکه نسبت به ماه ژانویه افزایش داد و با یک دلار و 40 سنت تخفیف نسبت به متوسط قیمت عمان و دوبی به فروش رساند.

تخفیف 2 دلاری عربستان برای فروش نفت خود به آسیا در ماه ژانویه بیشترین تخفیف این کشور طی یک دهه گذشته بود اما فعالان بازار انتظار داشتند که آرامکو قیمت‌ها را به دلیل کاهش عرضه در بازار دوبی دستکم 20 تا 30 سنت در هر بشکه افزایش دهد.

گن مک جیلیان تحلیلگر نفتی در کانتیکات گفت: این اقدامات نشان می‌دهد که سعودیها قصد متعادل کردن قیمتها را در بازار ندارند.

در پی این اقدامات عربستان بهای نفت در بازارهای جهانی امروز سه‌شنبه نسبت به روز گذشته سه دلار در هر بشکه سقوط کرد.

نفت برنت برای تحویل در ماه فوریه امروز سه‌شنبه با کاهش پنج درصدی 52 دلار و چهار سنت در هر بشکه معامله شد که پایین ترین از سطح مه 2009 تاکنون است. همچنین نفت سبک آمریکا 49 دلار و 44 سنت در هر بشکه معامله شد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

مطالب پیشنهادی:
نوزاد بند انگشتی 1 ساله شد! همراه با تصاویر
جواهرفروش سرشناس دستگیر شد همراه با عکس وی!!
حمله نامتعارف یک روزنامه به روحانی همراه با عکس
عکسی از سید محمد خاتمی در اوان جوانی به همراه فرزندانش
تصویری از اوباما در حال مگس کُشی!!
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده ترین اخبار
 
X