وزارت خارجه عربستان از اعلام آمادگی برای استخدام بانوان دارای مدارک دانشگاهی و شهروند این کشور به عنوان رایزن و دبیر دوم خبر داد.
 وزارت خارجه عربستان با انتشار آگهی در پایگاه رسمی خود بر روی اینترنت، شروط استخدام این افراد را، داشتن اصالت عربستانی، حسن شهرت و اخلاق داشتن همسر عربستانی، سلامت جسمانی و آراستگی ظاهری اعلام کرده است.

از جمله سایر شروط، محکوم نشدن درخواست کننده به حدود شرعی یا حبس به علت جرایم ناموسی یا امانتداری یا اخراج نشده از مناصب دولتی باشد.

علاوه بر این درخواست کننده اشتغال در پست رایزن نباید بیش از 30 سال و برای پست دبیر دوم، نباید بیش از 35 سال سن داشته باشد.

همچنین رایزن باید حداقل دارای لیسانس و دبیر دوم حداقل فوق لیسانس با درجه بالاتر از خوب دریافت کرده باشد.

وزارت خارجه عربستان همچنین از درخواست کنندگان برای مناصب رایزن یا دبیر دوم تعهد کتبی مبنی بر کار در هر سفارت یا نمایندگی به تشخیص آن وزارت دریافت می نماید.

این وزارتخانه رشته های مرتبط و مورد نیاز را علوم سیاسی، اقتصاد، رسانه، روابط بین الملل و زبان های انگلیسی، فرانسوی و اسپانیایی، و تجارت بین الملل اعلام کرده است.

وزارت خارجه عربستان با اشاره به دوره زمانی ثبت نام برای استخدام در این مناصب، از برگزاری امتحان کتبی خبر داده و اعلام کرده است که افراد پذیرفته شده در امتحان به مدت یکسال در دانشکده روابط دیپلماتیک ریاض آموزش خواهند دید و ماهیانه حقوقی معادل 1500 ریال سعودی دریافت خواهند کرد و پس از آن پذیرفته شدگان در آزمون نهایی به عنوان رایزن دیپلماتیک مشغول به کار خواهند شد


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: alalam.ir

مطالب پیشنهادی:
خبر تصویری: رژه زنان ارتشی عراق
داعش 8 عراقی را تیرباران کرد،همراه با تصاویر
قاتل خلبان ایرانی به دو بار اعدام محکوم شد!
عوامل حادثه تیراندازی پاریس شناسایی شدند به همراه عکس
آپارتمان های نوساز در تهران چند؟ همراه با جدول
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X