نخست‌وزیر انگلیس از ملحق شدن به رئیس‌جمهور فرانسه برای شرکت در راهپیمایی پاریس خبر داد.
 «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس از برنامه سفر به پاریس برای شرکت در تجمع وحدت برای محکوم کردن حملات تروریستی خبر داد.

به نوشته روزنامه «دیلی میل»، این سفر روز یک‌شنبه (فردا) انجام خواهد گرفت و مقاماتی از برخی کشورها برای شرکت در این تجمع به نشانه همبستگی علیه حملات تروریستی حضور خواهند داشت.

روز چهارشنبه گذشته سه فرد مسلح با حمله به دفتر روزنامه فکاهی «شارلی ابدو» 12 تن را کشته و شماری را زخمی کردند که در پی آن «فرانسوا اولاند» رییس جمهور فرانسه از رهبران دیگر کشورها برای شرکت در تجمع وحدت علیه تروریست دعوت کرد.

دیلی میل به نقل از کامرون ادامه می‌دهد، سفر وی به فرانسه در پی دعوت اولاند برای یادبود ارزش‌های «شارلی ابدو» است. دیلی میل افزود، «از سوی دیگر این تصمیم بعد از آن اتخاذ شد که با اخطار فرماندهان امنیتی یادآوری شد انگلیس نیز از اهداف حملات القاعده بوده است».

یکی از فرماندهان MI5، سرویس امنیتی انگلیس، در این باره گفت، این گروهک تروریستی برنامه‌هایی گسترده برای حملات تروریستی با خسارات جانی بالا در انگلیس داشته است.

افزایش 100 میلیون پوندی بودجه امنیتی

در پی این هشدار فرماندهان امنیتی به مقامات انگلیس، «جورج اوزبورن» وزیر دارایی این کشور از اختصاص مبلغ صد میلیون پوند اضافه به سرویس‌های امنیتی برای مقابله با تروریسم و ردیابی افراطیون در این کشور خبر داد.

اوزوبورن ادامه داد این مبلغ در طول هفته‌های گذشته و در پی ترس از بازگشت اتباع انگلیسی عضو داعش از سوریه و عراق در اختیار نیروهای امنیتی انگلیس قرار گرفته است.

انگلیس در میان کشورهای غربی بیشترین تبعه عضو داعش را داراست و بعد از عربستان سعودی و تونس، در شمار اعضای داعش، سومین کشور جهان است.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: farsnews.ir

مطالب پیشنهادی:
اوباما: قیمت نفت همیشه پایین نمی ماند
داعش 8 عراقی را تیرباران کرد،همراه با تصاویر
قاتل خلبان ایرانی به دو بار اعدام محکوم شد!
عوامل حادثه تیراندازی پاریس شناسایی شدند به همراه عکس
آپارتمان های نوساز در تهران چند؟ همراه با جدول 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
دزدیده شدن مرموز یک نوزاد در بیمارستان دزدیده شدن مرموز یک نوزاد در بیمارستان

نخستین ساعات بامداد چهارشنبه 14 خرداد نوزاد پسری در یکی از بیمارستان‌های غرب استان تهران به دنیا آمد. پس از انجام مراحل مقدماتی، نوزاد به بخش نوزادان و مادرش نیز به اتاقی چهار تخته منتقل شد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X