عصر روز گذشته مرکل و تعدادی از مقامات عالی دولتی آلمان در تظاهرات ضد اسلام ستیزی مسلمانان این کشور شرکت کردند.
اولاند، رییس جمهور فرانسه حمله وحشیانه به شارلی ابدو را کاملا بی ارتباط به اسلام خوانده است. آنگلا مرکل در تظاهرات ضداسلام‌ستیزی مسلمانان آلمان شرکت کرد و اوباما نیز پیشتر داعش را گروهی ضداسلامی خوانده بود! ماجرا چیست؟

"در حالی که چهار روز پیش فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه طی اظهاراتی حمله وحشیانه به شارلی ابدو را کاملا بی ارتباط به اسلام خوانده بود و آن را کار گروهی متحجر دانست، عصر دیروز نیز آنجلا مرکل در تظاهرات مسلمانان آلمان شرکت کرد!

عصر روز گذشته مرکل و تعدادی از مقامات عالی دولتی آلمان در تظاهرات ضد اسلام ستیزی مسلمانان این کشور شرکت کردند و تصاویر خانم مرکل در کنار تصاویر زنان محجبه آلمانی ثبت شد.

همچنین مرکل طی سخنانی مسلمانان را جزئی از ملت آلمان خواند، این درحالی است که والس نخست وزیر فرانسه نیز روز گذشته اعلام کرده بود که به هموطنان مسلمان خود اطمینان می دهد پلیس از آنان حمایت خواهد کرد.


همه اینها در کنار سخنان اخیر اوباما که چند ماه قبل داعش را گروهی ضد اسلامی خوانده بود مجموعه جدیدی از جهتگیری های رهبران غربی را نشان می دهد.

اوباما در این سخنان ادامه داده بود "داعش «اسلامی» نیست. هیچ دینی کشتن بی‌گناهان را نمی‌بخشد و اغلب قربانیان داعش هم مسلمان بوده‌اند. داعش همین‌طور قطعا یک «دولت» نیست. این یک گروه وابسته به القاعده در عراق بود که از شکاف فرقه‌ای و جنگ داخلی سوریه برای به دست آوردن اراضی در دو سمت مرز سوریه و عراق، سو‌ءاستفاده کرد. نه هیچ دولتی و نه مردمی که تحت حکومت آن زندگی می‌کنند، آن را به رسمیت نشناخته‌اند. خیلی روشن و ساده، داعش یک سازمان تروریستی است."

ابهام ماجرا اینجاست که غربی ها خود به رهبری آمریکا و با خلق گروههایی همچون القاعده و داعش پروژه اسلام هراسی را دامن زده اند اما امروز ارتباط جنایات داعش و القاعده با اسلام را انکار می کنند. در حالی که می توانند از این اتفاقاتی برای افزودن بر موج اسلام هراسی در جهان بهره ببرند. پس ماجرا چیست؟

حقیقت داستان اینجاست که قرار بود این گروهها به عنوان ابزاری در راستای تامین اهداف منطقه ای غرب در خاورمیانه فعال باشند و جنایات آنها محدود به هرچه بیشتر ناامن سازی منطقه گردد، اما با گسترش ناکامی این گروهها در منطقه به خصوص عراق و سوریه و از دیگر سوی خارج شدن عنان مدیریت این گروه ها از دست غرب و همچنین به دلیل برخورداری از کادر تروریست مسلمان اروپایی این گروهها رو به انجام عملیات در عمق استراتژیک غرب یعنی فرانسه آورده اند.

در چنین شرایطی تحلیل های بسیار خطرناکی برای اروپائیان وجود دارد:

نخست اینکه این اقدام تروریستی می تواند بر انگیزاننده اقدامات ضد اسلامی در اروپا و واکنشهای بعدی گروههای تروریستی در سراسر این قاره به تلافی آنها باشد و این یعنی آغاز یک زنجیره شوم عدم امنیت در اروپا که به آمریکا نیز کشیده خواهد شد!

از همین روست که دولت فرانسه به سرعت راهپیمایی اتحاد را با حضور مسلمانان و سایر ادیان برگزار کرد.

دومین نکته این است که تروریستهای حمله اخیر هردو فرانسوی هستند و زاده همین کشور پس اروپا به شدت مستعد توسعه تروریسم است.

نکته سوم پرورش تعداد زیادی از تروریستهای اروپایی تبار در عراق و سوریه توسط داعش است که با حمایت دولتهای اروپایی و با هدف ساقط کردن اسد طی سالهای گذشته انجام گرفته و امروز که داعش و النصره به شکست های پیاپی از نیروهای عراقی و سوری تن داده و در برخی نقاط نیز با هم درگیرند، احتمال بازگشت این نیروهای اروپایی الاصل -که دولتهای اروپایی به خوبی بر تعداد و توانایی هاشان واقفند- برای انجام عملیاتهایی در اروپا بسیار زیاد است.

باید گفت شارلی ابدو نقطه آغاز رسیدن دود آتش به چشمان دول غربی است. آتشی که غرب خود در خاورمیانه افروخت و به عواقب گسترش چنین حلقه شومی نیاندیشیده بود. شاید امروز پس از سالها کوبیدن بر طبل اسلام هراسی در بین مسیحیان و حمایت مالی برای تشکیل گروههای تکفیری در بین مسلمانان اندکی برای تلاش در جهت اتحاد مذاهب مختلف در کشورهای اروپایی دیر شده باشد!گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: seratnews.ir

 مطالب پیشنهادی:
نشریه شارلی ابدو: باز هم کاریکاتورهای پیامبر مسلمانان را منتشر می کنیم!!
تصویری از آنجلا مرکل با روسری!؟؟/جریان چیست؟
شکایت فاضل لاریجانی از سعید مرتضوی
این بار داعش پاها را قطع می کند(18+)
پیام ویدئویی گروه تروریستی داعش خطاب به آمریکا!
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان

فرمانده انتظامی آبادان با تائید قتل ۲ زن جوان در روستای تنگه یک این شهرستان گفت: قاتل توسط عوامل نیروی انتظامی دستگیر شد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X