اگرچه بارش برف و طوفان به اندازه پیش‌بینی‌های نگران‌کننده نبود اما وحشت حاصل از آن بسیاری از شهروندان را در وضعیت نامساعدی قرار داد.
به‌رغم پیش‌بینی برف و طوفان بی‌سابقه توسط سازمان هواشناسی ملی امریکا و اعلام هشدار به شهروندان در شمال شرقی این کشور، نیویورک شب نسبتاً آرامی را گذراند. براساس گزارش رسانه‌های امریکایی، «بیل دی‌بلاسیو» شهردار نیویورک، دوشنبه 6 بهمن ماه جاری با اعلام وضعیت فوق‌العاده که خبر از بارش برف 90 سانتیمتری در بخش‌هایی از ایالت‌های شمال شرقی امریکا خصوصاً نیویورک می‌داد 60 میلیون نفر از شهروندان را به وحشت انداخت.

رفت و آمد در نیویورک فلج شد

همزمان با انتشار خبر یک طوفان بی‌سابقه در امریکا، شهروندان مناطق لانگ آیلند، کانکتیکات، ماساچوست و نیویورک، با رعایت نکات ایمنی نه تنها مجبور شدند در خانه‌های خود بمانند بلکه به خاطر تدابیر ویژه امنیتی حرکت قطارها، هواپیماها و تمامی وسایل نقلیه نیز در این مناطق به حالت تعلیق درآمد.

بارش برف

شهر نیویورک برخلاف پیش‌بینی‌های کارشناسان و هشدارهای مقام‌های بلندپایه سیاسی-امنیتی فقط شاهد بارش 13 سانتیمتر برف بود در حالی که ایالت‌های کانکتیکات و ماساچوست با 52 و 67 سانتیمتر برف از این نظر رکوددار شدند.

مصایب برف

وحشت شهروندان از قطع برق در ماساچوست و پیش‌بینی ایجاد اختلال در خطوط برق نیروگاه‌های کلانشهرهای امریکا موجب شد اقداماتی برای مقابله با مشکلات و معضلات احتمالی انجام شود.

وضعیت کنونی در امریکا

اگرچه بارش برف و طوفان به اندازه پیش‌بینی‌های نگران‌کننده نبود اما وحشت حاصل از آن بسیاری از شهروندان را در وضعیت نامساعدی قرار داد.

چهارشنبه 8 بهمن ماه پس از کاهش شدت برف و طوفان در شمال شرقی امریکا، ممنوعیت رفت و آمد خودروها از بین رفت و اوضاع در نیویورک به حالت عادی بازگشت.

تأثیر یک اشتباه هواشناسی در زندگی مردم

با وجود پیش‌بینی بارش برف بی‌سابقه و 90 سانتیمتری از دوشنبه گذشته تا سه‌شنبه بارش برف به 50 تا 60 سانتیمتر رسید و اشتباه در پیش‌بینی سازمان هواشناسی نه تنها شوک بزرگی به مردم وارد کرد بلکه موجب لغو رفت و آمد در خطوط هوایی و زمینی نیز شد. تعطیلی بازارهای بورس و زندانی شدن شهروندان نیویورکی در خانه‌هایشان از دیگر مصایب یک پیش‌بینی غلط بود.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: روزنامه ایران

مطالب پیشنهادی:
ماجرای حاشیه های همسر نتانیاهو چیست؟
لخت شدن استاد فرانسوی در کلاس!!
هلاکت ده ها داعشی در موصل(18+)
تصاویری از مراسم تشییع ملک عبدالله
حضور رهبر در استادیوم آزادی/عکس
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X