به گزارش وب سایت شبکه خبری یورونیوز، اردوغان که روز پنج شنبه در اولین حضور عمومی خود بعد از انتخابات پارلمانی روز یک شنبه و در جمع هوادارانش حاضر شده بود، همچنین غرب را به حمایت از آنچه او «تروریست های کرد در سوریه» نامید، متهم کرد.

رئیس جمهوری ترکیه گفت: «تمام احزاب باید غرورشان را کنار بگذارند و در اسرع وقت و بر اساس فرایندی که قانون اساسی تعیین کرده، دولت جدید را تشکیل دهند. این فرایند باید با درک این موضوع همراه باشد که تداوم کار دولت برای کشور ضروری است.»

حزب دموکراتیک خلق ها که با کسب ۱۳ درصد آرا، بزرگترین برنده انتخابات پارلمانی ترکیه نام گرفته، می گوید آماده گفتگو با تمام احزاب بجز حزب عدالت و توسعه برای تشکیل دولت ائتلافی است.

صلاح الدین دیمیرتاش رهبر حزب دموکراتیک خلق ها نیز گفت: «ما قبل از بررسی همه فرصت های ائتلاف، هیچ نظری نمی دهیم. اما در مورد ائتلاف با حزب عدالت و توسعه، ما بر سر حرف مان ایستاده ایم. منظور من بررسی گزینه های دیگر است.»

احمد داود اوغلو نخست وزیر، پیش از این گفته بود که دولت ائتلافی مطلوب دولت نیست اما آنها برای گزینه ائتلاف، انعطاف پذیرند. ناظران سیاسی ترکیه معتقدند که در صورت جدی بودن گزینه دولت ائتلافی، حزب عدالت و توسعه چاره ای جز ائتلاف با حزب جمهوریخواه خلق و یا حزب حرکت ملی ندارد.

52310

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ناجا: بی‌حجابی از خارجِ مرزها هدایت می‌شود ناجا: بی‌حجابی از خارجِ مرزها هدایت می‌شود

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به برخورد با بی‌حجابی چه در خودرو و چه در معابر عمومی، تاکید کرد: طرح ناظر محدود به خودرو نیست

 
X