• به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ شرکت هواپیمایی اردن جمعه شب از انتقال جسد «طارق عزیز» وزیر امور خارجه سابق عراق از بغداد به امان با یک پرواز عادی این شرکت خبر داد.

     

جسد طارق عزیز به اردن منتقل شد

  • جسد طارق عزیز به اردن منتقل شد

  • جسد طارق عزیز به اردن منتقل شد

  • جسد طارق عزیز به اردن منتقل شد

  • جسد طارق عزیز به اردن منتقل شد

  • جسد طارق عزیز به اردن منتقل شد

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ شرکت هواپیمایی اردن جمعه شب از انتقال جسد «طارق عزیز» وزیر امور خارجه سابق عراق از بغداد به امان با یک پرواز عادی این شرکت خبر داد.

سخنگوی این شرکت که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری فرانسه گفت:‌ هواپیمای حامل جسد طارق عزیز ساعت ۲۲ (۱۹ به وقت گرینویچ-۲۳:۳۰ به وقت تهران) از بغداد به مقصد امان پرواز کرد.

جسد طارق عزیز ابتدا قرار بود روز پنج‌شنبه به امان منتقل شود.

این سخنگو بدون اشاره به جزئیات افزود: خدمه هواپیما روز پنج‌شنبه منتظر جسد بودند اما دستور داده شد هواپیما بدون جسد بغداد را ترک کند.

طبق گزارش رسانه‌های عربی، یک گروه مسلح جسد طارق عزیز را در فرودگاه بغداد دزیده بود اما مقامات عراقی و خانواده طارق عزیز که در امان زندگی می‌کنند این خبر را تایید نکردند.

یک منبع نزدیک به خانواده طارق عزیز به خبرگزاری فرانسه اعلام کرد قرار بود جسد به صورت مستقیم از فرودگاه امان به سردخانه یک بیمارستان خصوصی منتقل شود.

جسد طارق عزیز قرار است امروز در مادبا در ۳۵ کیلومتری جنوب غرب امان دفن شود.

طارق عزیز که به صدام حسین تا زمان سقوط او در سال ۲۰۰۳ وفادار بود جمعه گذشته در سن ۷۹ سالگی در بیمارستانی در جنوب عراق مُرد.

وی که به اعدام محکوم شده بود در زندانی در ناصریه نگهداری می‌شد و علت مرگش حمله قلبی اعلام شده است.

5252

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده ترین اخبار
 
X