حزب دموکراتيک خلق ها با اکثريت کرد و مورد حمايت چپ های ترکيه که برای اولین بار به پارلمان راه یافته ائتلاف با حزب حاکم عدالت و توسعه را مردود دانسته است.

دمیرتاش گفت: «احدی بدون حمایت دولت نمی تواند از سوریه با بمب در دست وارد ترکیه شود و دقایقی پیش از سخنرانی من دو بمب را منفجر کند. عناصری که در داخل کشور و دولت با مهاجمان مرتبط هستند باید شناسایی شوند.»

این اظهارات آقای دمیرتاش در حالی است که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، اخیراً با انتقاد از کشورهای غربی و تروریست خواندن کردها گفت غرب ترکمن ها و اعراب سوریه را بمباران و از «تروریست های کرد» حمایت می کند.

در دو انفجاری که دو روز قبل از برگزاری انتخابات پارلمانی در تجمع انتخاباتی حزب آقای دمیرتاش در شهر کردنشین دیاربکر روی داد چهار نفر کشته و ده ها تن زخمی شدند.

پس از انتخابات یک فعال اسلامگرا که رئیس یک گروه خیریه بود در استان دیاربکر ترور شد. در درگیریهایی که بدنبال کشته شدن وی در این استان روی داد سه نفر دیگر جان باختند.

52310

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ماجرای دختر بجنوردی و پل عابر سوژه شد ماجرای دختر بجنوردی و پل عابر سوژه شد

خبر آزار دختر جوان را البته تکذیب کردند اما خب گاهی موج‌ها فراتر از تایید و تکذیب‌ها عمل خواهند کرد، بامداد ۲۹ خرداد؛ یک دختر جوان ۲۵ ساله در بجنورد که قصد عبور از پل عابر پیاده را داشته که اتفاقات ناگواری برایش می‌افتد، این خبر ناراحت کننده در فضای مجازی…

 
X