وزارت خارجه آمریکا بیانیه ای در رابطه با محکومیت شیخ علی سلمان دبیر کل وفاق اسلامی بحرین منتشر کرد.


به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا،در این بیانیه آمده است: دولت آمریکا مراتب نگرانی شدید خود را درباره اقدام یک دادگاه در بحرین در محاکمه شیخ علی سلمان دبیر کل الوفاق اعلام می کند. همانطور که بارها گفته ایم احزاب مخالفی که به طور مسالمت آمیز از دولت ها انتقاد می کنند، نقشی حیاتی و جمع گرا در کشورها و جوامع مختلف ایفا می کنند. ایجاد فضایی که نظرات سیاسی مختلف به طور مسالمت آمیز ابراز شوند در بحرین، سراسر خاورمیانه(غرب آسیا) و در جهان ضروری است. همانطور که پیشتر در بیانیه سی و یکم دسامبر ما به این موضوع اشاره کردیم ما همچنین نگرانیم که این اقدامات سبب شعله ور شدن تنش در کشور شود.
آمریکا معتقد است که هیچ کس و در هیج کجا نباید به خاطر ابراز مسالمت آمیز عقیده خود مورد تعقیب قرار گیرد. اتهامات بر ضد علی سلمان باید رفع شوند.ما از دولت بحرین می خواهیم که به تعهداتش پایبند باشد و از آزادی بیان حمایت کند.

4949

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ماجرای دختر بجنوردی و پل عابر سوژه شد ماجرای دختر بجنوردی و پل عابر سوژه شد

خبر آزار دختر جوان را البته تکذیب کردند اما خب گاهی موج‌ها فراتر از تایید و تکذیب‌ها عمل خواهند کرد، بامداد ۲۹ خرداد؛ یک دختر جوان ۲۵ ساله در بجنورد که قصد عبور از پل عابر پیاده را داشته که اتفاقات ناگواری برایش می‌افتد، این خبر ناراحت کننده در فضای مجازی…

 
X